Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
65430

Україна не підписала Угоду про асоціацію з ЄС

Україна не підписала Угоду про асоціацію з ЄС

ВІЛЬНЮС-КИЇВ. 29 листопада. УНН. Сьогодні, 29 листопада, у Вільнюсі українська сторона не підписала Угоду про асоціацію та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, передає кореспондент УНН.

Президент України Віктор Янукович у Вільнюсі не підписав Угоду про асоціацію Україною з одного боку та державами-учасницями ЄС з іншого.

За повідомленням, процедура підписання документів під час заходів Саміту завершилась. Наразі готується комюніке Саміту Східного партнерства.

Нагадаємо, 19 грудня 2011 року під час ході П’ятнадцятого Саміту Україна-ЄС лідери України та ЄС офіційно заявили про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію.

30 березня 2012 року у Брюсселі глави переговорних делегацій парафували Угоду.

Угода про асоціацію покликана забезпечити якісно новий, поглиблений формат відносин між Україною та ЄС. Угода не лише закладе якісно нову правову основу для подальших взаємин між Україною та ЄС, але й слугуватиме стратегічним орієнтиром для проведення системних соціально-економічних реформ в Україні, широкомасштабної адаптації законодавства України до норм і правил ЄС.

Однією з головних частин Угоди є поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі Україна-ЄС (ЗВТ), яка передбачає лібералізацію торгівлі як товарами, так і послугами, лібералізацію руху капіталів та до певної міри – руху робочої сили. Відмінною рисою ЗВТ Україна-ЄС є комплексна програма адаптації регуляторних норм у сферах, пов’язаних з торгівлею, до відповідних стандартів ЄС. Це дозволить значною мірою усунути нетарифні (технічні) бар’єри у торгівлі між Україною та ЄС та забезпечити розширений доступ до внутрішнього ринку ЄС для українських експортерів і навпаки – європейських експортерів до українського ринку. Таким чином поглиблена та всеохоплююча ЗВТ має забезпечити поступову інтеграцію економіки України до внутрішнього ринку ЄС.

Частина Угоди, яка стосується створення ЗВТ, охоплює такі основні сфери: торгівля товарами, в т. ч. технічні бар’єри в торгівлі; інструменти торговельного захисту; санітарні та фітосанітарні заходи; сприяння торгівлі та співробітництво в митній сфері; адміністративне співробітництво в митній сфері; правила походження товарів; торговельні відносини в енергетичній сфері; послуги, заснування компаній та інвестиції; визнання кваліфікації; рух капіталів та платежів; конкурентна політика (антимонопольні заходи та державна допомога); права інтелектуальної власності, в т. ч. географічні зазначення; державні закупівлі; торгівля та сталий розвиток; транспарентність; врегулювання суперечок.

Угода про асоціацію налічує понад тисячу сторінок, а за своєю структурою складається з преамбули, семи частин, 43 додатків та 3 протоколів.

Зазначимо, у зв'язку з необмеженим терміном дії Угоди було передбачено можливість здійснення всебічного її перегляду, у тому числі що стосується її цілей протягом п'яти років від набрання нею чинності, а також у будь-який час за взаємною згодою Сторін.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram