Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 07:01
Новини: Політика
8295

В.Литвин проти вилучення ВР із процесу змін до Конституції

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає проти вилучення парламенту з процесу внесення змін до Конституції України. Про це ІМК повідомили у прес-службі Верховної Ради.

За словами В.Литвина, законопроект про всеукраїнський референдум, який був ухвалений парламентом у першому читанні, потребує доопрацювання у профільних комітетах та юридичному управлінні з огляду на те, що він містить ряд норм, які суперечать Основному Закону. Серед таких норм керівник парламенту назвав можливість ухвалення як будь-яких змін до Конституції України, так і її нової редакції, без участі Верховної Ради України.

Разом з тим, В.Литвин нагадав, що стаття 13 Основного Закону, а також рішення Конституційного Суду України чітко визначають порядок внесення змін до Конституції, у тому числі й таких, які були підтримані на всеукраїнському референдумі. Голова ВР також звернув увагу на те, що ряд норм згаданого законопроекту порушують права людини стосовно ініціювання референдумів "з питань, які стосуються влади".

В.Литвин також висловив думку, що з тексту документа потрібно вилучити норми, які "мають політичний розрахунок" і можуть призвести до ускладнень в організації функціонування суспільства і держави.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...