Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
44340

В.Кличко може йти в Президенти попри ВАСУ, бо закон не має зворотної дії - юрист

В.Кличко може йти в Президенти попри ВАСУ, бо закон не має зворотної дії - юрист

КИЇВ. 14 січня. УНН. Віталій Кличко може йти в Президенти, оскільки зміни до податкового кодексу не мають зворотної дії в часі, а політик на даний момент проживає в Україні. Про це в коментарі УНН розповів кандидат юридичних наук, директор Lions Litigate Станіслав Батрин.

"Стаття 58 Конституції України передбачає, що закон не має зворотної дії в часі. Тому наявність поправок не може впливати на оцінку того факту, де постійно проживав Кличко останні 10 років до того моменту, як парламент проголосував зміни до Податкового кодексу. Отже, це є презумпція, що до моменту голосування змін до законодавства, В.Кличко постійно проживав на території України. Після набуття чинності змін до Податкового кодексу чинності, Віталій Кличко постійно проживає в Україні, що свідчить про відсутність перепон до висування його кандидатури на пост Президента", - пояснив С.Батрин.

За словами юриста, на даний момент немає жодного юридичного аргументу, щоб заборонити В.Кличку балотуватися в Президенти в 2015 році.

"Поки що жодного юридично виваженого аргументу про те, що Віталій Кличко постійно проживав за кордоном, а не в Україні, суспільство не бачило. У певні проміжки часу політик здійснював відвідування різних країн, що було пов'язано зі спортивною професією, та не відмовлявся від статусу особи, яка постійно проживає в Україні", - відзначив С.Батрин.

Вищий адміністративний суд України відмовився скасовувати рішення Верховної Ради щодо голосування за зміни до Податкового кодексу України у так званій “поправці Кличко”, яка зареєстрована депутатом від “Батьківщини”.

Нагадаємо, що такі зміни до законодавства, ініційовані депутатом від "Батьківщини", на думку експертів, остаточно унеможливлюють балотування лідера “УДАРу” в Президенти України на виборах у березні 2015 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram