Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33015

Забороняти масові акції буде простіше - новий закон

Забороняти масові акції буде простіше - новий закон

КИЇВ. 17 січня. УНН. Верховна Рада спростила процедуру заборони масових акцій. Це передбачено законом 3879 "Про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян", передає УНН.

Відповідно до документу, суд ухвалює рішення у справ про обмеження права на мирні зібрання протягом двадцяти чотирьох годин після надходження позовної заяви від суб'єкта владних повноважень, а в разі надходження позовної заяви менш як за три дні до проведення відповідних заходів – невідкладно.

При цьому у випадку складності справи суд може відкласти складення постанови з повним текстом рішення стосовно відповідної справи про заборону масових акцій.

У такому разі особам, які брали участь у справі, невідкладно видаються копії постанови суду, яка містить вступну і резолютивну частини та є підставою для негайного виконання.

Нагадаємо, ВР 16 січня прийняла закон про внесення змін до “Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” (№ 3879), який забороняє “незаконне” збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів їх сімей.

Даний закон також встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, прирівнює інтернет-ЗМІ до інформаційних агентств.

Законопроект був зареєстрований у парламенті 14 січня. За словами юриста Інституту медіа права Ігоря Розкладая, закон був прийнятий Верховною Радою без дотримання процедури, публічного обговорення, без електронної фіксації та фактичного підрахунку голосів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram