Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 07:27
Новини: Політика
7800

І.Акімова: Податковий кодекс дозволить більш ефективно наповнювати бюджети

Завдяки новим податкам і зборам, прописаним в урядовому проекті Податкового кодексу, вдасться більш ефективно наповнити як державний, так і місцеві бюджети. Про це сказала перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, повідомили ІМК у прес-службі Партії регіонів.

Так, наповнити місцеві бюджети, за її словами, зможе податок на нерухомість. Під його дію підпадатиме житло, метраж якого перевищує 300 кв. м. "Я думаю, що більшості населення країни цей податок на нерухомість не торкнеться", - підкреслила І.Акімова, додавши, що у всіх країнах світу податок на нерухомість розглядається як податок на багатий середній клас.

"З одного боку, це розподіл коштів. Скажімо, засіб соціальної справедливості, перерозподіл доходів з боку найбагатшої частини населення на користь бідної. Він надходить до місцевих бюджетів, а отже, є гарним джерелом доходів", - пояснила перший заступник глави АП.

При цьому проект кодексу визначає лише загальні рамкові умови з оподаткування. Що ж до конкретних тарифів, підкреслила І.Акімова, то тарифи і ставки будуть виписані пізніше. Коментуючи ще одне нововведення Податкового кодексу, що стосується оподаткування доходів з депозитів, перший заступник глави АП зазначила, що невеликий податок на депозити має сенс.

"Невеликий податок на депозити необхідний. Тут спрацьовує принцип рівномірності оподаткування. Тобто всі види доходів мають обкладатися податками. І в цьому випадку не важливо, з яких джерел надходять ці доходи - чи то це зарплата, чи то роялті, чи то дивіденди", - пояснила І.Акімова. "Тільки у випадку з депозитами ця ставка повинна бути низькою", - наголосила вона.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...