Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Здоров'я
49155

Кожна п’ята дитина у світі не отримує щеплень – ВООЗ

КИЇВ. 22 січня. УНН. Кожна п’ята дитина у світі є не вакцинованою. Про це йдеться в офіційних матеріалах ВООЗ, повідомляє УНН.

Як зазначають у ВООЗ, імунізація широко визнана однією з найуспішніших і економічно ефективних заходів охорони здоров'я з усіх існуючих. Вона дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті і в даний час забезпечує захист дітей не тільки від хвороб, вакцини проти яких є вже багато років, таких як дифтерія, правець, поліомієліт і кір, але також від пневмонії та ротавірусної діареї, на частку яких припадає більшість випадків смерті дітей у віці до 5 років. Крім того, завдяки новим і складним вакцинам, в даний час можна захистити підлітків і дорослих людей від таких небезпечних хвороб, як грип, менінгіт та рак (рак шийки матки і печінки).

"Незважаючи на ці успіхи, кожна п'ята дитина не проходить вакцинацію. У 2012 році приблизно 22,6 мільйона дітей грудного віку не були охоплені програмами планової імунізації. Більше половини цих дітей проживають всього в трьох країнах: в Індії, Індонезії та Нігерії. В результаті неадекватних поставок вакцин, відсутність доступу до працівників охорони здоров'я та недостатнього рівня політичної та фінансової підтримки значна частина населення починає, але не завершує повний курс вакцинації, передбаченої національним календарем щеплень", - йдеться в тексті.

У Організації наголошують на тому, що основною причиною відмови від щеплень є нестача знань про вакцинацію у населення.

Нагадаємо, відповідно до Національного календаря щеплень, дітей вакцинують від десяти інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, гепатит В, кашлюк, правець, дифтерія, краснуха, епідемічний паротит, гемофільна інфекція, кір і поліомієліт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram