Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
43230

Діяльність НДЦ "Державний океанаріум" у Севастополі має ознаки корупційних дій – Міноборони

КИЇВ. 8 лютого. УНН. Діяльність Науково-дослідного центру ЗС України "Державний океанаріум" у Севастополі визнана неефективною та має ознаки корупційних дій. Про це УНН повідомили у Міноборони з посиланням на результати службового розслідування.

За ініціативою керівництва Міністерства оборони України у розташованому у Севастополі Науково-дослідному центрі Збройних Сил України "Державний океанаріум" було проведено низку інспекційних заходів.

У жовтні 2013 року в установі працювали аудитори Рахункової палати України, які виявили серйозні недоліки в роботі посадових осіб океанаріуму, пов’язані з неефективним використанням державних коштів. За матеріалами аудиту було проведено розслідування і усунений з посади директор установи з подальшим призначенням на цю посаду військового керівника. Наступним кроком стала робота в океанаріумі у січні 2014 року Головної інспекції Міністерства оборони України, яка вивчала наявні проблеми та шляхи їх вирішення. За результатами інспекційного заходу очільник Міноборони України Павлу Лебедєву були внесені пропозиції, які були ним затверджені.

Так, за висновками аудиту Рахункової палати України встановлено неналежне проведення інвентаризації морських тварин, внаслідок чого виявлено їх нестачу. Державним океанаріумом не забезпечено законне та ефективне управління наявним майновим комплексом.

Використання бюджетних коштів на наукову та фінансово-господарську діяльність науково-дослідним центром у 2011-2013 роках було неефективним, не відповідало вимогам чинного законодавства, а в ряді випадків містило ознаки корупційних дій.

Зокрема, перевірка показала, що на утримання окремого обладнання, яке тривалий час не експлуатувалося, було неефективно витрачено коштів з державного бюджету на загальну суму близько 600 тис. грн.

"Діяльність Науково-дослідного центру спрямована не на розв’язання проблем розвитку та застосування Збройних Сил України, а здебільшого зорієнтована на комерційне використання службових морських тварин з метою отримання доходів від господарської діяльності", - зазначили у Міністерстві.

Зокрема, за повідомленням, дослідження, які проводилися в інтересах оборони, мали низьку актуальність, в результаті чого не за призначенням було використано кошти державного бюджету у сумі 4,2 млн грн. При цьому існуюча організаційно-штатна структура Державного океанаріуму не сприяє належному виконанню завдань із забезпечення військово-технічного розвитку Збройних Сил, та потребує приведення до Типових нормативів для розробки штатів науково-дослідних установ Збройних Сил України. Понад 90 % осіб, що займали посади керівників наукових підрозділів Державного океанаріуму, не відповідали затвердженим кваліфікаційним вимогам.

"Окрім того, наявність численних порушень підтвердили і результати роботи в Державному океанаріумі Головної інспекції Міністерства оборони України. За висновками її фахівців, при тому, що на утримання Центру протягом 2013 року було використано близько 30мільйонів гривень, діяльність Центру не спрямована на розв'язання проблем розвитку та застосування Збройних Сил України", - зазначили у Міністерстві.

Тому наразі начальника Науково-дослідного центру Збройних Сил України "Державний океанаріум" А.Горбачова усунено з посади, а Павлом Лебедєвим прийнято рішення щодо передачі матеріалів аудиту до Генеральної прокуратури України для відповідного реагування.

Крім того, з метою усунення виявлених недоліків Міністром оборони України прийнято рішення щодо створення на базі Науково-дослідного центру ЗС України "Державний океанаріум2 у Севастополі державного підприємства.

"З метою забезпечення соціального захисту особового складу, військовослужбовці Науково-дослідного центру продовжать службу на вакантних посадах у військових частинах Військово-Морських Сил ЗС України. Цивільний персонал "Державного океанаріуму" буде працевлаштовано на посадах державного підприємства, що створюється. Наукові працівники матимуть можливість продовжать свою діяльність у відомчих науково-дослідних установах", - зазначили у Міноборони.

Зазначимо, що командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Юрій Іл’їн сьогодні, 8 лютого, в інтерв’ю журналістам спростував інформацію ЗМІ про те, що Науково-дослідний центр "Державний океанаріум" Міністерства оборони України чекає скорочення, що призведе до втрати унікального наукового закладу. Він заявив про те, що мета реформування центру полягає у тому, щоб відокремити комерційну складову від військової в інтересах флоту і науки.

Як уповноважений від імені Міністерства оборони та Генерального штабу адмірал Юрій Іл’їн сказав слова подяки колективу окенаріума, який у важкі часи зберіг цей заклад, продовжив наукові розробки, освоїв нові види діяльності.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram