14 років найкращі!
Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
149655

Влада "кине" активістів і не виконає "закон про заручників" – В.Бондаренко

Влада "кине" активістів і не виконає "закон про заручників" – В.Бондаренко

Сторони конфлікту роблять кроки щодо виконання закону, але є сумніви, що все обіцяне буде виконано

КИЇВ. 14 лютого. УНН. Обидві сторони протистояння, яке відбуваються в Україні з 21 листопада намагаються виконувати норми закону про амністію активістів та звільнення адміністративних будівель. Але є підстави вважати, що влада свої зобов'язання не виконає. Про це в коментарі УНН розповів народний депутат фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко.

"Це такий піратський закон про заручників. Мова йде про те, що ми не один раз в своїй парламентській історії зустрічалися з фактами, коли представники Партії регіонів, виховані в донецькому стилі, як вони це люблять називати – розводять як кошенят. Вірити представникам цієї політичної сили неможливо, тому коли йшла мова про звільнення всіх активістів без будь-яких умов, то вони не захотіли йти цим шляхом, а пішли на загострення, обумовивши звільнення людей, яких безпідставно хапали по вулицях Києва та інших міст. Нахапали сотні людей, побили, познущалися, а тепер ставлять чергові умови", - заявив В.Бондаренко.

За словами народного депутата, кроки щодо виконання закону про амністію та звільнення адмінбудівель роблять обидві сторони конфлікту.

"Тепер іде інтенсивний переговорний процес і якісь речі покроково робляться. Сьогодні мова йде про те, що переважна більшість тих, хто був заарештований відпущенні під домашній арешт, але це лише досудове слідство. Це не означає, що з дому не будуть забрані до в'язниці або щось таке, але ж би хоча б не тримати у тюрмі тих людей, які не збираються нікуди тікати. З іншого боку, було звільнено кілька обласних адміністрацій, там створені народні ради, але вони не заважають роботі. Варто розуміти, що це право людей робити подібні речі", - наголосив В.Бондаренко.

Політик також відзначив, що не можна вірити тиму, що влада здійснить свої обіцянки і звільнить активістів від відповідальності.

"По Києву є така ситуація, що є згода звільнити приміщення Київради. Хоча нинішньому главі КМДА Володимиру Макеєнку ніщо не заважає працювати в своєму кабінеті. Всі до єдиного кабінети, які орендує КМДА в київської міської громади вільні для доступу, там люди працюють. Те, що зайнято мітингувальниками – належить громаді, а не КМДА. Тому, є готовність звільнити це приміщення і посунутися з барикади на Грушевського. але попри це, виникає безпідставна заява київського міського прокурора, котрий заявив, що потрібно звільнити всі вулиці, включно з Хрещатиком. В законі Юрія Мірошниченка цього немає, тому це приклад такого собі "кидалава", як вони це називають. Чиновник бере на себе відповідальність трактувати собі закон своєрідним чином, що треба звільнити все. Це може викликати тільки обурення протестуючих, викликати ескалацію конфлікту. Цей закон і приймався під впливом тих, хто не хоче заспокоєння ситуації, хто хоче довести до кривавих розв'язок, щоб вже точно крім Москви ніякого шляху немає, ніякої Європи не буде. Тому все це розігрується як черговий етап ескалації конфлікту для повернення до московських програм, які раніше за гроші купували українську владу, щоб та свій політичний вибір визначила, а сьогодні ще й такими методами робиться", - констатував В.Бондаренко.

Нагадаємо, 29 січня парламент голосами провладних депутатів підтримав законопроект регіонала Юрія Мірошниченка про амністію учасників масових протестів та звільнення захоплених адміністративних будівель.

МВС заявило, що закон про звільнення активістів від відповідальності може почати діяти лише після того, як будуть звільнені всі адміністративні будівлі, а також розблоковані вулиці. Представники МВС також попередили протестувальників про те, що у разі невиконання умов закон втратить чинність. Закон діє до 17 лютого 2014 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram