Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 19 червня 2019 05:58
Новини: Політика
7185

В.Литвин виступив за необхідність розробки стратегії відносин з РФ

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за необхідність розробки стратегії відносин з Російською Федерацією на основі національних інтересів і відповідно до настроїв українських громадян. Про це ІМК повідомили у прес-службі ВР.

Відповідаючи у четвер у Берліні на запитання журналістів, чи не стоїть Україна перед вибором: інтегруватися в Європу або зближуватися з Росією, В.Литвин зазначив, що вважає неправильним протиставлення цих курсів, і не бачить між ними суперечностей. "Бо якщо ми матимемо ворожнечу з Росією, Європа буде віддалятися від нас", - підкреслив він.

"Під час зустрічей, які відбулися в ході нинішнього візиту, мені неодноразово казали, що для Європи дуже важливо, аби Україна мала прогнозовані відносини з Росією. Коли відбуваються переговори на найвищому рівні, скажімо, між Росією та Німеччиною, і вони тривають майже 12 годин, це сприймається не як здача національних інтересів, а як пошук взаємоприйнятних рішень", - підкреслив керівник парламенту.

При цьому В.Литвин наголосив на тому, що Україні потрібно "визначити переговорну платформу у взаєминах з Росією". "На превеликий жаль, ми поки не маємо такої платформи, діємо спорадично, вихоплюючи ті чи інші аспекти відносин, тоді як Росія чітко сформулювала, що вона хоче мати від України, від співпраці з нею", - сказав він.

"Нам треба чітко визначити базу наших взаємин, яка б співпадала з настроями людей та виходила з національних інтересів, - зазначив В.Литвин. - І коли керівництво України буде відчувати, що за їхніми спинами українське суспільство, переговори з Росією будуватимуться на ключовому європейському принципі - принципі рівності".

При цьому Голова Верховної Ради заявив, що зовнішньополітичний курс України "визначений у напрямку євроінтеграції, і це залишається незмінним". "Молоді люди, представники середнього покоління українців, в абсолютній більшості виступають за те, щоб ми мали європейські принципи, стандарти нашого життя. Ми маємо будувати країну на перспективу, приймаючи рішення, які будуть підхоплювати і реалізовувати ті, хто сьогодні тільки вступає у практичне життя", - підсумував він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...