Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
49050

Меджліс попросив допомоги в Організації ісламського співробітництва

КИЇВ. 16 березня. УНН. Меджліс кримськотатарського народу ухвалив Звернення на ім'я Генерального секретаря Організації Ісламського Співробітництва, в якому попросив допомогти знайти шляхи мирного розв'язання кризи в Криму. Про це УНН повідомили у прес-службі Меджлісу.

"Події, що розвиваються в Україні, зокрема в Криму, загрожують перерости в глобальну гуманітарну катастрофу для його більш ніж двохмільйонного населення - росіян, українців, і особливо кримськотатарського народу, традиційною релігією якого є Іслам. 27 лютого 2014 безвідповідальними політиками в Криму був початий державний переворот. Одночасно почалося введення військ Російської Федерації до Криму, що є частиною території суверенної України, чисельність яких станом на 12 березня перевищила 30 тисяч осіб. Вони блокували всі військові гарнізони української армії в Криму, зайняли аеропорти, адміністративні будівлі, перекрили в'їзди і виїзди з Криму. Особливу тривогу у багатонаціонального населення Криму викликають численні парамілітарні формування, як місцеві, так ті, які масово вводяться разом з військами Російської Федерації. У той же час всі мирне населення кримського півострова залишається беззбройним", - йдеться у зверненні.

Лідер Меджлісу Рефат Чубаров наголосив, що такий розвиток подій загрожує виникненням міжконфесійного конфлікту, головною жертвою якого стане нечисленний мусульманський, корінний народ Криму - кримські татари.

"Ситуація посилюється тим, що обмежується в'їзд до Криму дипломатів іноземних держав, представників міжнародних організацій, військових спостерігачів від ОБСЄ. Про вкрай тривожну ситуацію свідчить недавній примус спеціального посланника Генерального секретаря ООН пана Роберта Серрі покинути межі Криму. Сьогодні весь цивілізований світ перебуває в очікуванні потрясінь, які можуть відбутися в результаті подальшого посилення кризи в Криму і протиправної зміни територіальної цілісності України.
У стані вкрай тривоги за життя своїх дітей, рідних і близьких знаходиться все багатонаціональне населення Криму. У будь-який момент може статися непоправне", - зауважив Чубаров.

Він зауважив, що кримські татари, щодо яких комуністичний режим СРСР у середині ХХ століття здійснив геноцид, ризикують пережити нову трагедію.

"Просимо Вас використовувати авторитет і вплив Організації Ісламського Співробітництва для пошуку шляхів мирного розв'язання кризи. Закликаємо Вас бути рішучими в ім'я миру і справедливості, в ім'я збереження життя сотень тисяч людей, що живуть в Криму", - просять в Меджлісі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram