Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 21 лютого 2020 11:59
Новини: Політика
61080

А.Парубій: Майже 100 тисяч російських військ перебуває на кордонах України

КИЇВ. 27 березня. УНН. Майже 100 тисяч російських військ перебуває на кордонах України різними підрозділами в напрямках Чернігова, Харкова, Донецька і ці війська перебувають в бойовій готовності вже кілька тижнів. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій під час веб-конференції з заступником Голови Атлантичної ради Деймоном МакВілсоном, передає УНН.

Події, які зараз відбуваються в Україні, носять набагато ширший контекст, аніж просто українсько-російська криза. 

За його словами, план Російської Федерації полягав в тому, щоб спровокувати конфлікт, або продемонструвати, що проросійські сили мають повну підтримку в південно-східних регіонах і це стало б підставою для введення російських військ.

“Вони продовжують свою тактику з дестабілізації ситуації в Україні, і на сьогодні їх головне завдання — дестабілізація і недопущення проведення президентських виборів 25 травня. І навколо цього сконцентровані їхні плани”, — заявив Андрій Парубій.

Секретар РНБО підкреслив, що метою президента РФ Володимира Путіна було захопити не тільки Крим, а і всю Україну.

“За тими даними, якими ми володіємо, можемо стверджувати, що Крим мав бути тільки першим етапом із входження на територію України. Наступним етапом мало бути 8 південно-східних областей України, де планувався ідентичний Криму сценарій захоплення обласних державних адміністрацій, державних установ, проголошення так званих народних губернаторів, а потім звернення до Росії з проханням по допомогу. Цей план Росії мав і має назву “Російська весна”, — додав Андрій Парубій.

Крім того, він уточнив, що сьогодні російські війська перебувають не тільки в Криму, а й по всіх кордонах навколо України — на півночі, сході, півдні України.

“Майже 100 тисяч військ перебуває на кордонах України різними підрозділами в напрямках Чернігова, Харкова, Донецька. І ці війська перебувають в бойовій готовності вже кілька тижнів”, — зазначив Секретар РНБО.

Також Андрій Парубій зазначив, що російська стратегія також була розрахована й на те, що на сході і на півдні України будуть з радістю зустрічати російські війська.

“Але я думаю, що для нього було величезною несподіванкою, коли добре підготовлені акції протесту не здобули масової підтримки в східних і південних регіонах”, — зауважив він, додавши, що Росія планувала мітинги по 50-100 тисяч осіб.

“Але з кожним тижнем кількість протестуючих на сході і на півдні зменшується, до кількохсот чоловік”, — сказав Андрій Парубій.

На його думку, ще лишається дуже високий ризик воєнного вторгнення на територію України.

“За нашою інформацією, вони задіюють вже і наступний план, який має більш політичну і довготривалу стратегію зі зриву українських виборів. Але ми усвідомлюємо, що кожної ночі, кожної години може відбутись атака на територію материкової України. І ми до цього готуємось”, — заявив Андрій Парубій.

“Наша генеральна стратегія зараз — забезпечити порядок на територіальній частині України, не допустити провокацій і підготувати проведення виборів 25 травня”, — підкреслив Секретар РНБО.

Андрій Парубій заявив, що ті події, що зараз відбуваються в Україні — це виклик усьому цивілізованому світу, світовій системі безпеки і виклик євроатлантичним цінностям.

“І тому ті події, які відбуваються в Україні і від того, як вони завершаться, залежатиме і майбутня конструкція безпеки в цивілізованому світі”, — підсумував Секретар РНБО.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram