Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 15 грудня 2019 17:05
Новини: Політика
101475

Ю.Ільїн про виведення кораблів із Криму: І.Тенюх говорить неправду, він був не готовий керувати ЗСУ

КИЇВ. 29 березня. УНН. Адмірал Юрій Ільїн прокоментував заяву колишнього в.о. міністра оборони Ігоря Тенюха, який зазначив, що саме Ю.Ільїн винен у тому, що кораблі не були вчасно виведені з Криму, передає УНН.

Заява адмірала Юрія Ільїна:

"Тенюх говорить неправду. Вочевидь він відчуває свою провину, тому в своїй манері намагається уникнути відповідальності. Він був абсолютно неготовий до політичного керівництва Збройними Силами, тому що обстановки не знав, професійних знань щодо управлінням оборонними сектором держави не мав.

Саме Тенюх розпочав свою діяльність з того, що усунув від управління
керівників, яки досконало володіли воєнно-політичною обстановкою в Криму та мали напрацьовані плани першочергових заходів для виходу з цієї кризової ситуаціі.

27 лютого поточного року він навіть не заслухав мене, як начальника
Генштабу, який працював в Криму за наказом уповноваженого ВР по міністерству оборони Замани та в.о. Президента Турчинова, а навпаки ізолював в Криму.

Тенюх запропонував на посаду НГШ ЗСУлюдину, яка тривалий час не мала ніякого зв'язку зі Збройними Силами. Саме Тенюх усунув від посад заступників МО, начальника ГУР МО. Хто ще міг дати повну картину по Криму та запропонувати політичному керівництву конкретні заходи?

Це буле зведення особистих стосунків, а не державницкий підхід. За це треба відповідати!

27 лютого НГШ було перевірено готовність сил ВМС до застосування без виходу в море. За результатами перевірки кораблі та визначені частини залишилися в готовності до дій з терміном від 1 до 8 годин. В морі в цей день знаходився на плановому контрольному виході тільки один корабель - Славутич, який готувався до активації BLACKSEAFOR.

2 березня Тенюх, отримавши доповідь про готовність кораблів до виходу, дав команду залишатися в пунктах базування та не панікувати. Свідки - адмірали, генерали та представники військової преси.

Тенюх, отримавши рекомендації для політичного керівництва держави
щодо невідкладних заходів для стабілізації ситуації, від вже усунутого з
посади адмірала Ільіна та адмірала Максимова, заявив що це паніка! Мовляв, на Майдані 3 місяці стояли, тому і в Криму стійте.

Тобто Тенюх не мав політичної волі та відповідальність з прийняття рішень для застосування (вчасного виведення) частин (корабельного складу тощо) на себе не взяв".

Нагадаємо, сьогодні адмірал Ігор Тенюх, виступаючи на з’їзді ВО «Свобода» зазначив, що Росія давно готувалася до агресії.

“Коли я став в.о міністра оборони, я поставив стратегічні цілі: під виглядом навчань підняти усі збройні сили, аби перевірити їхню готовність і розгорнути їхні угруповування; привести збройні у готовність до застосування; очистити ЗСУ від агентури Кремля. Мені фактично вдалося реалізувати ці завдання, але, на жаль, не до кінця”, — зазначив І.Тенюх.

Він також додав, що його часто запитують, чому збройні сили нічого не робили, аби зупинити агресію, але це питання було не до нього і ЗСУ.

“Це питання до політичного керівництва, бо саме воно ухвалює рішення про застосування. Багато запитань було про те, чому не вивели кораблі. Коли було розпочато анексію Криму (ще до мого призначення) командування вивело кораблі. Однак згодом знову завернуло на бази, і, коли зайшли окупанти, — їх заблокували. Після мого приходу я з’ясував, у чому причина, — це було рішення начальника штабу, якого за моїм рішенням було звільнено”, — зазначив він.

І.Тенюх додав, що наполягав, аби в центральному апараті, генеральному штабі Міноборони відбулося очищення від агентів проросійських сил.

“Важливо було зробити усе для того, аби ті плани, які ми розробляли за годину, не опинилися у Москві. Це вдалося зробити. Також на зборах колективу я заявив: „відкати і закати“ закінчилися...І ці зміни пішли, бо з перших днів пішли заступники міністра, генерали, які були задіяні у різних корупційних схемах. На жаль, я не виконав це завдання до кінця. Однак попереду у нас великий об’єм роботи. Тому маємо зробити усе, аби мати такі збройні сили, які зможуть і повернуть Крим”, — зазначив Ігор Тенюх.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram