Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
22725

125 років тому у Парижі відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі

КИЇВ. 31 березня. УНН. 31 березня 1889 року під керівництвом конструктора Гюстава Ейфеля в Парижі відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі, передає УНН.

Ця споруда упродовж століття залишається найбільш упізнаваним символом Парижа і Франції в цілому, хоча спочатку значення вежі було набагато більш тривіальним. Гюстав Ейфель назвав її 300-метровою вежею, яка повинна була стати вхідною аркою на Всесвітню виставку 1889 року, яка проходила в Парижі.

Спочатку французи планували знести башту, але пізніше влада вирішила залишити її в знак пам'яті про столітній ювілей Французької революції.

Проект вежі, що стала згодом всесвітньо відомою, багато років припадав пилом на столі Гюстава Ейфеля. До того, як в Парижі відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі, проходив конкурс інженерних проектів, переможцеві якого і хотіли доручити визначення особливостей архітектурного вигляду виставки. Серед 107 претендентів на це звання було обрано Гюстав Ейфель.

Після того, як в Парижі відбулося урочисте відкриття Ейфелевої вежі, ця споруда протягом 40 років була найвищою у світі. Зараз практично кожен турист, що відправляється до Франції, обов'язково відвідує Ейфелеву вежу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram