Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 22 липня 2019 08:53
Новини: Політика
10770

Міноборони: кількість зброї на складах на 30% перевищує норму

В Україні нині на базах і складах Збройних Сил зберігається боєприпасів на 30% більше від допустимих норм, повідомив 24 червня в Івано-Франківську заступник міністра оборони Володимир Омельянчук, передає кореспондент ІМК.

"Якраз ця ситуація, а саме бази, арсенали і склади українських Збройних Сил були пристосовані для зберігання деякої кількості боєприпасів, то їх з врахуванням вивезеного з Східної Європи, на сьогоднішній час і на той час на 30% більше зберігається, чим дозволяють по нормативам бази, арсенали і склади", - сказав він.

В.Омельянчук пояснив, що після виводу військ Радянського Союзу із країн Східної Європи на територію України, "як ближче місце зберігання, перебазувалася дуже велика кількість боєприпасів, ракет, а також ракетного палива".

За словами заступника міністра, результатом перевищення допустимих норм зберігання боєприпасів стали пожежа і вибухи на базах і складах у Артемівську, Новобогданівці і Лозовій.

"В регіонах цих і базам, і населенню, і загалом екології нанесено значну шкоду", - зазначив він.

Тому В.Омельянчук назвав важливим і вчасним меморандум з ОБСЄ щодо вивезення з території України меланжу - високотоксичного компонента ракетного палива.

Як повідомляв ІМК, після виконання першого етапу робіт - вивезення і утилізації 3,2 тис. т меланжу із військових складів у Калинівці Вінницької і Ценжеві Івано-Франківської областей - в Україні ще залишається близько 13 тис. т цієї небезпечної речовини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram