Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 12 грудня 2019 01:03
Новини: Політика
64680

Рада Європи: незаконний референдум та анексія - не привід для зміни статусу Криму

КИЇВ. 5 квітня. УНН. Незаконний «референдум» 16 березня та протиправна анексія Росією частини території України не можуть бути підставою для зміни статусу та державно-правової приналежності АР Крим, вважає Комітет міністрів Ради Європи. Про це повідомляє УНН з посиланням на МЗС України.

3 квітня 2014 року Комітет міністрів Ради Європи розглянув ситуацію в Україні, зокрема, в контексті військової агресії з боку Російської Федерації.

У схваленому за підсумками дискусії рішенні Комітет міністрів Ради Європи чітко заявив про те, що незаконний референдум, який відбувся в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь 16 березня 2014 року, та протиправна анексія Російською Федерацією цієї частини території України не можуть бути підставою для будь-якої зміни їх статусу та державно-правової приналежності.

Після схвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Територіальна цілісність України», це рішення Комітету міністрів стало черговим вагомим кроком у напрямку до широкого міжнародного засудження неправомірних дій Російської Федерації. Цей документ містить чіткий політичний сигнал для Росії: у міжнародних відносинах не можна переходити «червону лінію», позначену сучасним міжнародним правом, за нею лежить шлях до самоізоляції та маргіналізації будь-якої країни, шлях за межі співдружності цивілізованих держав.

Комітет міністрів Ради Європи привітав участь у засіданні в.о. Міністра закордонних справ України А. Дещиці, який підтвердив відданість нашої держави обов’язками і зобов’язанням перед Радою Європи, взятим на себе Україною під час набуття членства. Він схвально сприйняв прагнення нової української влади якнайшвидше реалізувати реформи з метою підвищення рівня захисту прав людини та удосконалення функціонування демократичних інститутів.

Комітет міністрів також привітав план заходів невідкладної допомоги для України, підготовлений Генеральним секретарем Ради Європи Т. Ягландом, який включає залучення Венеціанської комісії для надання Україні експертної допомоги у здійсненні демократичних реформ, та закликав до його невідкладної реалізації.

Комітет міністрів закликав причетні сторони невідкладно забезпечити дотримання припису Європейського суду з прав людини, виданого в рамках судового провадження за позовом «Україна проти Російської Федерації». Цей припис встановлює обов’язок як України, так і Росії утриматись від вжиття будь-яких заходів, зокрема воєнних дій, в результаті яких можуть бути порушені права цивільного населення, включаючи створення ризику для їх життя та здоров’я. Така вимога Суду, підтримана Комітетом міністрів, набуває особливої актуальності у світлі останніх фактів насильства та порушення прав української і кримськотатарської громад Криму.

Комітет міністрів Ради Європи із великою зацікавленістю вивчив звіт делегації Консультативного комітету Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин, яка з 20 до 26 березня ц.р. відвідала з візитом ad hoc Україну. Констатувавши в ході обговорення, що рівень захисту національних меншин у східних і південних регіонах України не погіршився з часу ухвалення попередньої моніторингової доповіді, учасники засідання відзначили занепокоєння експертів Консультативного комітету щодо безпеки осіб, які належать до національних меншин, зокрема, в Криму.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram