Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
64875

У Болгарії резолюцію ЄП про зупинення "Південного потоку" назвали плодом емоцій

КИЇВ. 23 квітня. УНН. На думку міністра закордонних справ Болгарії Крістіана Вігеніна, значення резолюції Європейського парламенту, в якій рекомендується зупинити будівництво "Південного потоку", не потрібно перебільшувати, передає УНН з посиланням на БГНЕС.

Резолюція є плодом емоційного рішення Європейського парламенту щодо прискорення політичної та економічної стабілізації України, вважає Вігенін.

"Не "Південний потік" є проблемою України", - підкреслив міністр і додав, що правляча коаліція і опозиція Болгарії, на відміну від інших питань, з теми "Південного потоку" одностайні.

"Це один важливий національний проект, який гарантує стабільність для громадян", - наголосив Вігенін.

Нагадаємо, 17 квітня Європарламент прийняв резолюцію, в якій зазначено, що газопровід "Південний потік" не повинен бути побудований.

Довідка УНН: "Південний потік" (South Stream) - російсько-італійсько-французько-німецький проект газопроводу, який повинен був пройти по дну Чорного моря з Анапського району в болгарський порт Варну. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії та Австрії, хоча їх точні маршрути поки не затверджені. Будівництво газопроводу почалося 7 грудня 2012 року і за планом повинні були закінчитися в 2015 році.

Планована потужність "Південного потоку" - 63 млрд кубометрів газу в рік. Оціночна вартість проекту - 16 млрд євро.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram