Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Київ
42195

Український дім в Києві можуть перетворити на Музей Майдану – В. Бондаренко

Український дім в Києві можуть перетворити на Музей Майдану – В. Бондаренко

КИЇВ. 23 квітня. УНН. В Києві планують музеїфікувати події, які відбувались на Майдані в кінці 2013 року - на початку 2014 року. Про це повідомив на прес-конференції радник міністра культури Ростислав Карандеєв, передає кореспондент УНН.

"Щодо задач музеєфікації події (на Майдані – прим.ред.), то вже є деякі елементи, артефакти, які зберігаються на Майдані, або переміщені в інші місця. Це роблять небайдужі люди, активісти своєї справи. І в першу чергу, спираючись на них, було прийнято рішення створити робочу групу, яка дозволить музеїфікувати події", - повідомив Р. Карандеєв.

Він зазначив, що частина елементів вже знаходиться в Національному музеї історії, в Музеї ім. І. Гончара та в Мистецькому Арсеналі. За його словами, це необов’язково буде один музей, можливо, буде створений комплекс вшанування подій Майдану в різних національних музеях.

Окрім того, як повідомив голова КМДА Володимир Бондаренко, музей Майдану можуть розмістити в Українському домі.

"Ми розглядали питання на засіданні КМДА стосовно передачі на баланс Києва колишнього музею Леніна – Українського дому. Він був якраз в центрі тих подій, коли починався Майдан, і в тому варіанті, коли він перетворився в зону бойових дій. Ви пам’ятаєте, коли його штурмом брали, коли відбувались перші вистріли під час подій на Європейській площі. Тому він в принципі один з тих будинків, який може перетворитись на такий музей", - вважає В. Бондаренко.

Крім того, Бондаренко заявив, що Музеєм Майдану міг би стати і Жовтневий палац. А Український дім можна було б зробити Музєем Києва, однак "у нього вже є своє приміщення на вул.. Пушкінській".

Як відомо, Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль "Небесна сотня на варті", вшанувавши пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час трагічних подій у Києві на початку цього року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram