Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 16 жовтня 2019 08:21
Новини: Економіка
20700

В Україні зареєстрували майже 4 тис. операторів та провайдерів – НКРЗІ

КИЇВ. 24 квітня. УНН. Наразі в Україні функціонує майже 4 тис. операторів та провайдерів телекомунікацій. Про це УНН повідомили у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Згідно з даними реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, станом на кінець березня 2014 року зареєстровано 3984 суб’єктів господарювання.

Найбільш поширеним видом діяльності є технічне обслуговування та експлуатація власних телекомунікаційних мереж, а також адання послуг доступу до Інтернету.

Нагадаємо, на думку голови Комітету Верховної Ради з з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченка, регулювання телекомунікаційного ринку України повинно здійснюватися відповідно до вимог Європейського Союзу та забезпечувати умови для отримання населенням якісних та доступних телекомунікаційних послуг.

"Директива Європейського парламенту та Ради про дозвіл комунікаційних мереж та послуг, яка була прийнята 12 років тому, на жаль, досі залишається не реалізованою в Україні в повному обсязі. Наше законодавство повинно гарантувати максимально сприятливі та прості умови роботи для тих операторів телекомунікаційних послуг, які здатні забезпечити розвиток мереж в регіонах і надання якісних послуг. Наведу приклад, сьогодні рівень проникнення інтернету у столиці складає 66,8 мереж у розрахунку на сто осіб, в Одеській області – 56,7. Однак, якщо говорити про інші регіони, то цей показник коливається на рівні 5-10. Найнижчим є на Івано-Франківщині – 4,1. Я сьогодні виступаю за те, що створити такі умови, які б дозволяли операторам і провайдерам телекомунікацій, забезпечити високий рівень проникнення зв’язку, особливо Інтернету. У великих містах потрібно працювати над розширенням широкосмугового доступу до мережі. Це можливо лише за умов якісної та безперервної роботи в тому числі і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Ефективна робота всіх учасників сфери дасть можливість автоматизувати багато економічних та соціальних процесів", - наголосив В. Омельченко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram