Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 20 жовтня 2019 04:46
Новини: Політика
27570

Наше бажання, щоб ІТ-фахівці досягали успіху в Україні – П.Шеремета

КИЇВ. 24 квітня. УНН. Об’єднання зусиль влади та ІТ-компаній дозволить створити умови для функціонування Силіконової долини по-українськи. Про це під час Українського форуму інтернет-діячів сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета, повідомляє УНН.

П. Шеремета нагадав, що розробник мобільного мессенджера WhatsApp український емігрант Ян Кум досяг значного успіху у Силіконовій долині. Facebook придбав WhatsApp за 19 млрд дол.

"Так, він цього успіху досягнув не в Україні, а в Силіконовій долині... Ми зараз багато і інтенсивно працюємо над тим, щоб ви цього успіху досягли в Україні. Це є дорогою з двостороннім напрямком. Тому що якщо працюєте тільки ви і він (Ян Кум – ред.), то успіх і гроші йдуть в Силіконову долину. Якщо працюємо тільки ми, то в нас залишаються державні підприємства. Що таке державні підприємства ви знаєте. Я не знаю, чи є тут люди, які хочуть чи вже працюють на державних підприємствах. А якщо ми об’єднуємо енергетику вашу, потенціал, творчість і наше спільне бажання, щоб Україна була як Силіконова долина і можна було досягти успіху тут, тоді я сподіваюся, що глобального успіху можна буде досягати в Україні", - зазначив міністр.

Нагадаємо, за словами експертів, для ефективного функціонування ІТ необхідно створити середовище із прозорими і зрозумілими правилами гри для всіх учасників процесу.

“Сьогодні велика кількість українських фахівців працює на іноземні компанії, однак я впевнений, що у нас є потенціал для створення власного програмного продукту. Потрібно розробити умови для створення в ІТ-сфері конкурентного середовища із прозорими і зрозумілими правилами гри для всіх учасників процесу. Крім того, необхідно розробити чіткі гарантії захисту прав інвесторів — українських та іноземних. За умови мінімізації податків, що стимулюватиме розвиток галузі, ІТ-індустрія може стати вагомою частиною наповнення державної скарбниці і економічного розвитку нашої держави”, —сказав голова парламентського комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерій Омельченко.

Нагадаємо, обсяг наданих цьогоріч українських ІТ-послуг склав понад 17 млрд грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram