Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
25710

С.Тігіпко боротиметься з П.Симоненком за третє місце у виборах-2014

КИЇВ. 29 квітня. УНН. Згідно з даними чотирьох соціологічних центрів ("Соціс", "Київський міжнародний інститут соціології", Соціологічна група "Рейтинг", Центр О.Разумкова) в ході виборчої кампанії - 2014 за третє місце в гонці будуть змагатися 4 кандидата, повідомляє УНН.

З претендентів на третє місце соціологи називають лідера КПУ П.Симоненка, офіційного представника ПР М.Добкіна, екс-віце-прем'єра С.Тігіпка та лідера "Громадянської позиції" А.Гриценка. Згідно з опитуванням, проведеним з 9 по 16 квітня, рейтинги цих кандидатів відрізняються мінімально: у Тігіпка - 5%, у Симоненка 4% , у Добкіна 4.2%, у Гриценка 3.4% .

Соціологи відзначають, що найвищі шанси стати бронзовим призером дострокової президентської гонки - у Петра Симоненка. Компартія вийшла з тіні ПР і відкрито топчеться по її електоральному полю в східних та південних регіонах. Симоненко легко обігрує Добкіна в Миколаєві і Херсоні (у лідера КПУ там 4,5%, а у представника ПР 3,5% ), не кажучи вже про Донбас, де розрив між головним комуністом і кандидатом від ПР більше 3%. Експерти прогнозують, що Симоненко буде ще нарощувати свій рейтинг за рахунок симпатій Південно-Сходу: у кандидата сама адаптована під вимоги Південного Сходу програма, дисциплінований виборець, стійке електоральне ядро і імідж "жертви нової влади" . Це цілком може дати Симоненко на фініші додаткові 3-4%, роблячи лідера КПУ альтернативою фаворитам виборів -2014.

Представник ПР Добкін, схоже, займає четверту сходинку, зібравши залишки адмінресурсу і засобів ПР. За результатами соцопитувань рейтинг Добкіна по Україні з березня по квітень не змінився і залишається на рівні 4.5 %. У нього немає підстав для зростання, вважають представники соціологічної спільноти: кандидат від ПР не зміг консолідувати партію, в результаті чого ПР втратила від 12 до 15 регіональних організацій, які покинули політсилу після передвиборчого з'їзду. Політик вирішив спрямувати всі зусилля на Південно-Схід, обмеживши кампанію 4 базовими областями, і не може вийти за їх рамки, про що свідчить невдалий візит Добкіна в Херсон.

За соціологічними прогнозами, у квітні стався обвал рейтингу Тігіпка, що позбавило його можливості вийти в другий тур: у березні за нього були готові голосувати 7,3% виборців, а в квітні вже 5%. Причиною зниження популярності експерти називають відмову Тігіпка вести повноцінну кампанію, спираючись на підтримку в регіонах, вибір стратегії "віртуальних виборів", невиразну передвиборчу програму і розмитий імідж. Крім того, кандидатові не вдалося акумулювати потенціал тієї частини ПР, яка пішла від "регіоналів" після з'їзду, а це 12 обласних партійних організацій ПР.

За результатами соціологічних опитувань сьогодні Тігіпко виступає альтернативою П.Симоненку і боротиметься з головним комуністом за третє місце на виборах. За спостереженнями експертів, шансів розширити електоральний потенціал у Тігіпка практично немає: середній вік виборця Сергія Леонідовича 30+, це сама дисциплінована категорія, яка ігнорує похід на дільниці. Не дасть приросту і відродження партії "Сильна Україна", яку реанімував кандидат.

За оцінками фахівців, С.Тігіпко випав з передвиборного мейнстріму: замість того, щоб завойовувати центр і Південно-Схід , де у Тігіпка були непогані шанси виступити в звичному образі зваженого парламентера, Сергій Леонідович реанімував партійний майданчик. У результаті такого підходу він вільно чи мимоволі підіграв Ю.Тимошенко: у березні відрив екс-прем'єра від Тігіпка становив не більше 1,5%, але в квітні збільшився на 4,5 %.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram