Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 12 серпня 2022 09:58
23190

Рада Федерації схвалила закон про блогерів

КИЇВ. 29 квітня. УНН. Рада Федерації у схвалила законопроект з "антитерористичного пакету" , що упорядковує обмін інформацією в Інтернеті, і, зокрема, прирівнює блогерів до ЗМІ, повідомляє УНН з посиланням на рсоійські ЗМІ.

Законопроект зобов'язує фізичних та юридичних осіб повідомляти Роскомнагляд про початок передачі інформації в Інтернеті, а також півроку зберігати дані про передачу інформації.

Згідно з законопроектом, блогери , у яких на персональному сайті або сторінці в соцмережах зафіксовані мінімум три тисячі відвідувань на добу, вноситимуться у визначений реєстр, і зможуть, зокрема, приймати на оплатній основі рекламу.
Разом з тим, включення до такого реєстру зобов'яже власника блогу перевіряти достовірність розміщеної інформації, виконувати правила передвиборної агітації, не поширювати відомостей про приватне життя громадян, екстремістські матеріали, вказувати вікові обмеження для користувачів.


Як вважають автори законопроекту, це "початок професіоналізації і капіталізації діяльності блогерів" , і в майбутньому, не виключають парламентарії , можливо категорування блогерів залежно від числа відвідувачів: блогер, супер- блогер, стар-блогер.
За порушення встановлених вимог блогерами передбачено штраф, для фізичних осіб - від 10 до 30 тисяч рублів, юридичних - від 50 до 300 тисяч.


Повторення протягом року таких порушень тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 тис. рублів , на юридичних осіб - від 300 тис. до 500 тис. рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк до 30 діб.
Законопроект був підготовлений після терактів у Волгограді в кінці минулого року групою депутатів на чолі з головою думського комітету з безпеки та протидії корупції Іриною Яровою ("Єдина Росія") .

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram