Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
18645

Сьогодні відзначають Міжнародний день свободи друку

КИЇВ. 3 травня. УНН. У 1993 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 ​​травня Всесвітнім днем ​​свободи друку, передає УНН.

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в спеціальній резолюції від 20 грудня 1993 (Резолюція № A/DEC/48/432).

Рішення про це Всесвітньому дні прийнято за рекомендацією Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР) - резолюція № 1993/54. У свою чергу ЕКОСОР керувався рішенням 26-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО від 6 листопада 1991 року. На цій конференції ЮНЕСКО рекомендувала дату 3 травня, як дату прийняття Віндхукской Декларації.

Всесвітній день свободи друку є щорічним нагадуванням міжнародній спільноті про те, що свобода друку і свобода вираження думок є основними правами, закріпленими у Загальній декларації прав людини. Ми повинні захищати ці права, оскільки вони являють собою основу демократії та надають реальний вплив на життя людей в усьому світі.

Всесвітній день свободи друку надає міжнародному співтовариству можливість віддати данину пам'яті професійним працівникам засобів масової інформації, які загинули при виконанні своїх обов'язків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram