Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
9705

Заборона законом вносити зміни до Конституції обмежить права громадян - В.Мусіяка

Заступник Голови Верховної Ради другого скликання, професор права Віктор Мусіяка вважає, що неможливість вносити зміни до Конституції України необхідно запроваджувати тільки після завершення конституційної реформи. Таку думку він висловив у ексклюзивному коментарі кореспонденту ІМК.

"Можливо, це було і б непогано, проте я гадаю, це варто робити це після того, як остаточно завершиться конституційна реформа, яку ми так і не довели до кінця", - повідомив він.

Водночас він зазначив, що якщо і вирішать не міняти Основний Закон, то це буде на рівні політичних домовленостей.

"Ну, от домовляться вони, мовляв, не чіпаймо. В принципі, стабільність якусь треба зберегти, бо в нас мало того, що зміна влади кожного року, так ще і зміна Конституції. Але ж текст Конституції не передбачає неможливість ініціювання. Наприклад, 150 народних депутатів подали проект - і ви не можете не запустити процедуру. Президент приніс проект змін, ви також не можете не розпочати процес. Тому це має бути обговорено між політичними силами, які панують у політичному спектрі України, про те, що чіпати Конституцію не варто", - повідомив В.Мусіяка.

На запитання, чи не можна прописати у самому Законі заборону змін Основного Закону, екс-заступник Голови Верховної Ради заявив, що "це поставить під сумнів саму Конституцію, тому що це обмежує права громадян".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram