Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
19395

Ізраїль опублікував список товарів, заборонених на ввіз до Гази

Ізраїльська влада опублікувала в понеділок список товарів, заборонених до ввезення в сектор Газа, - основоположний документ нового прикордонно- митного режиму для палестинського анклаву, який вирішено вивести з-під дії "цивільної блокади", повідомляє РІА "Новости".

Все, що не увійшло до переліку, буде "допускатися до Гази без спеціального узгодження", йдеться в повідомленні МЗС.

Під повну або часткову заборону потрапили зброя і боєприпаси, товари і

технології "подвійного призначення", будматеріали, які дозволяється ввозити тільки для проектів, "санкціонованих Палестинською національною адміністрацією (ПНА), що реалізовуються і контрольовані міжнародним співтовариством".

До цих пір списків товарів, дозволених або заборонених до ввезення в сектор Газа, у ізраїльтян не було. "Механізм працював так: кожні два тижні вони (палестинці) зверталися до нас з проханням санкціонувати ввезення тих чи інших товарів, і ми відповідали - "так" або "ні ".

Ізраїльська влада пояснює скасування обмежень на ввезення цивільної продукції в сектор Газа необхідністю реабілітувати режим блокади в очах світової спільноти і забезпечити легітимність процедур контролю за імпортом військових матеріалів.

Паралельно з розширенням номенклатури товарів, що допускаються в анклав, ізраїльська сторона обіцяє "в рази" збільшити обсяги транскордонного товаропотоку і довести його до 2011 року до 400 вантажівок на добу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram