Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 10 серпня 2022 02:15
Новини: Політика
80970

В.Янукович незаконно визнав борги перед Росією у розмірі 405,3 млн доларів

КИЇВ. 29 травня. УНН. Господарський суд м. Києва постановив рішення у справі № 5011-61/11340-2012 за позовом Міністерства оборони РФ до України в особі Кабінету Міністрів України (треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет суперечки на стороні відповідача - закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями "Промислово-фінансова корпорація "Єдині енергетичні системи України", Державна казначейська служба України) - про стягнення з Державного бюджету України на користь Міністерства оборони РФ понад 3 млрд грн. Про це УНН повідомляє з посиланням на  заступника голови Громадської Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в України Станіслава Батрина.

"Суть справи полягала в тому, що російська сторона наполягала на існуванні державних гарантій України, які, начебто, були надані Прем'єр–міністром Павлом Лазаренко за боргами компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) на суму 405,3 млн. дол. США. Дане рішення було затверджено у 2013 році національними судами всіх інстанції, зокрема і Верховним Судом України. Мотиви режиму Януковича були очевидними: нова кримінальна справа проти Тимошенко по епізоду діяльності компанії ЄЕСУ та справа проти Лазаренка, як людини, яка, начебто, надала державні гарантії за боргами компанії, підконтрольної Тимошенко. Лазаренка намагалися використати для підкріплення свідчень проти самої Тимошенко", - повідомляє С.Батрин.

За його словами, у 2014 році дане рішення суду було скасоване за нововиявленими обставинами.

Згодом архівна служба України повідомила, що Листа колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка до колишнього голови уряду РФ Віктора Чорномирдіна про надання держгарантії щодо виконання корпорацією "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) зобов'язань не існує як такого. Це дало підстави сформувати правову позицію Кабінету Міністрів України та повернути державі 3 млрд грн, які Янукович та команда де–юре віддали Росії за надуманим судовим позовом.

В той же час, у межах цієї ж судової справи було встановлено, що саме В.Янукович, обіймаючи посаду Прем'єр–міністра України у 2004 році, всупереч Конституції і законам України підписав Протокол десятого засідання Змішаної Російсько-Української комісії зі співробітництва від 02.07.2004 року, яким визнав борг ЄЕСУ у розмірі 405,3 млн. дол. США на державному рівні.

Так, суд встановив, що факт наявності заборгованості закритого акціонерного товариства з іноземними інвестиціями "Промислово-фінансова корпорація "Єдині енергетичні системи України" перед Міністерством оборони РФ зафіксовано протоколом десятого засідання Змішаної Російсько-Української комісії зі співробітництва від 02.07.2004 року, у п. 3.2 якого зазначено, що залишається непогашеною заборгованість українських оптових покупців за раніше поставлений, але не оплачений російський природний газ, у тому числі перед Міністерством оборони Російської Федерації (в сумі 405,3 млн. дол. США - пропозиція Російської Сторони).

"Таким чином, перебуваючи на посаді Премєр–міністра України, В.Янукович ще у 2004 році, перевищуючи владні повноваження, порушив ст. 19 Конституції України, де передбачено, що органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Фактично, дії В. Януковича як посадової особи були злочинними, так як були спрямовані на створення, а також визнання на державному рівні боргів компанії ЄЕСУ в розмірі 405,3 млн. дол. США", - йдеться у повідомленні С.Батрина.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram