Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
31860

У Харкові обговорили зміни до Конституції щодо децентралізації державної влади

КИЇВ. 12 червня. УНН. Напередодні в Харкові відбувся Круглий стіл на тему: "Про основні зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади", повідомляє УНН з посиланням на прес-службу міської ради.

"Тема децентралізації влади та концепції реформування місцевого самоврядування давно назріла, зараз цього чекають практично жителі всіх територіальних громад. Нас позбавили багатьох базових повноважень, наприклад, у регулюванні земельних і майнових відносин, позбавили контролю за будівництвом об'єктів та можливості розпоряджатися тими коштами, які заробляє територіальна громада і місцеві бюджети. Багато чого було сказано в останні роки про реформування місцевого самоврядування, але, на жаль, все це залишалося лише словами. Хотілося б, щоб ця реформа завершилася саме такими результатами, яких чекають територіальні громади та суспільство - створенням повноцінної системи місцевого самоврядування", - зазначив секретар Харківської міської ради Олександр Новак.

Також він нагадав про заяву віце-прем'єр-міністра з регіонального розвитку Володимира Гройсмана з приводу того, що вже готуються законопроекти з передачі з державного рівня на місцевий понад 50 таких повноважень.

Як повідомив О.Новак, серед нововведень реформування місцевого самоврядування - введення інституту державного представника замість нинішніх облдержадміністрацій.

Водночас міська влада розраховує на те, що зміни до Конституції, у разі їх прийняття, закріплять додаткові джерела доходів за бюджетом міста, в тому числі в частині загальнодержавних податків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram