Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
94245

"Газпром" подав до Стокгольмського арбітражу позив проти України на 4,5 млрд дол. США

"Газпром" подав до Стокгольмського арбітражу позив проти України на 4,5 млрд дол. США

КИЇВ. 16 червня. УНН. Російське ВАТ "Газпром" звернулося в Стокгольмський міжнародний арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості в розмірі 4,5 млрд дол США у зв'язку з неналежним виконанням НАК своїх зобов'язань за Контрактом №КП від 19 січня 2009 року щодо купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках, та накопиченої українською компанією значною заборгованістю за поставлений за контрактом природний газ, а також через відсутність платежів в рахунок поточних поставок. Про це УНН повідомили у прес-службі російської компанії.

За повідомленням, сьогодні з 9:00 ВАТ "Газпром" поставлятиме природний газ НАК "Нафтогаз України" тільки в тому обсязі, який був попередньо оплачено відповідно до умов контракту.

При цьому НАК "зобов'язана забезпечити транзит природного газу в треті країни в повній відповідності з умовами чинного контракту", - йдеться у повідомлені компанії.

"ВАТ "Газпром" розраховує на неухильне дотримання НАК "Нафтогаз України" своїх контрактних зобов'язань з транзиту газу в треті країни", - йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, у "Нафтогазі" зазначили, що Україна готова звернутися до арбітражного суду в Стокгольмі з вимогою переглянути газовий контракт з Росією.


 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram