Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 16 жовтня 2019 00:01
Новини: Економіка
71580

На Східно-Полтавському газоконденсатному родовищі запустили ДСК

КИЇВ. 28 червня. УНН. Напередодні в с. Куликове Полтавської області відбувся запуск дотискуючої компресорної станції на Східно-Полтавському газоконденсатному родовищі. Про це УНН повідомили у прес-службі ПАТ "Укргазвидобування".

Цей захід є надзвичайно важливим, оскільки відкриття ДКС є частиною масштабного плану з модернізації газовидобувної інфраструктури.

"Відкриття ДКС на Східно-Полтавському газоконденсатному родовищі дозволить збільшити видобуток газу, стабілізувати та підтримувати необхідні робочі тиски на родовищі і забезпечити додатковий видобуток газу з 23 свердловин в обсязі 18 млн. куб. м на рік, що надзвичайно важливо в сьогоднішніх умовах, коли Україна має зменшити свою залежність від імпорту блакитного палива", - розповів Голова ПАТ "Укргазвидобування" Сергій Костюк.

Він також додав, що ДКС зможе виконувати функцію технологічного забезпечення роботи турбодетандерних холодильних циклів і вилучати із видобутого газу додатковий газовий конденсат, а також забезпечить ПАТ "Укргазвидобування" видобуток та компримування природного газу в обсязі 130 млн. м3 на рік.

Проектні, будівельно-монтажні роботи та поставка додаткового обладнання виконані вітчизняними компаніями. Введення в дію ДКС коштувало 37,7 млн. грн.

 

Наразі ведеться будівництво 10-ти дотискуючих компресорних станцій. Загалом до кінця року ПАТ "Укргазвидобування" в рамках СД планує ввести в роботу 5 нових ДКС,  а уже в наступному році планується розпочати будівництво 8-ми нових і модернізацію 6-ти діючих ДКС.

"Однак, для реалізації інвестиційної програми, яка включає необхідне фінансування розвідувальної роботи та буріння, необхідно переглянути діючі ціни на газ для компанії, встановлені НКРЕ. За розрахунками ПАТ "Укргазвидобування" ціна повинна скласти 890 грн. (з ПДВ) за тис. куб. м. замість чинної 419 грн. Це дозволить оновити інфраструктуру, стабілізувати та підвищити видобуток газу",- сказано у повідомленні прес-служби компанії.

Довідка: ПАТ "Укргазвидобування" – вертикально-інтегрована компанія, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram