Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Середа, 28 липня 2021 16:41
Новини: Політика
48270

ВР узаконила податковий компроміс

КИЇВ. 4 липня. УНН. Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про податковий компроміс. За відповідне рішення проголосували 302 нардепи, передає кореспондент УНН.

Відповідно до документу, податковий компроміс передбачає звільнення від юридичної відповідальності платників податків за недоплату податків на прибуток та/або податку на додану вартість за будь-який період до 1 квітня 2014 року.

При цьому передбачається, що підприємці, які погодились на податковий компроміс, мають оплатити 10% від заборгованості від податку на прибуток та/або податку на додану вартість. При цьому 90% суми боргу вважають погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.

При цьому законом передбачено, що подання платником податків уточненого розрахунку податкового зобов’язання може бути обставиною для проведення позапланової перевірки. Якщо ж контролюючий орган повідомив платнику податків про відсутність необхідності проведення документальної перевірки, сума податкової заборгованості вважається узгодженою.

Закон передбачає, що податковий компроміс вважається досягнутим, що податковий компроміс може бути поширений на неузгоджені суми податкових зобов’язань, які оскаржуються у суді.

Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгодженої суми податкового боргу.

Нагадаємо, у Міндоходів обіцяли реформувати податкову систему спільно з бізнесом.

Також нагадаємо, у червні Кабмін схвалив зміни до Податкового кодексу. Раніше в Україні створили Державну фіскальну службу, яка буде курувати питання податкової та митної політики.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram