Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
29130

Україна має сама подбати про національні інтереси, не чекаючи на допомогу від ЄС – Б.Соколовський

КИЇВ. 5 липня. УНН. Україна має сама подбати про свої національні інтереси і не чекати, поки за неї це зробить Європа. Зокрема, це стосується й енергетики і залежності від російського газу. Таку думку висловив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський, передає УНН з посиланням на прес-службу “Третьої республіки”.

“Треба розуміти, що Європа — це багато країн. І чому якась країна чи Європа в цілому повинна більше думати про Україну, ніж вона сама про себе? Тобто яке ми маємо право в когось вимагати якихось санкцій, якщо ми самі такого не робили стосовно інших, не кажучи вже про себе. Тому мені абсолютно не видається дивним, що Європа таку зважену позицію займає (зволікаючи із застосуванням нових санкцій проти Росії, — ред.). Європейські країни повинні думати насамперед про себе, а ми — про себе і про свої національні інтереси”, — зазначив він.

Щодо енергетики, то, за словами Богдана Соколовського, зараз головне питання — це газ.

“Україна мала достатньо часу для того, щоб це питання вирішити самостійно, відтак мати моральне право тиснути на Європу — вимагати, щоб європейські країни відмовлялися від російського газу чи зменшували його споживання. Але спочатку треба самим щось у цьому напрямку зробити”, — підкреслив Соколовський.

“Слід зазначити, що Європа поволі, але все-таки зменшує споживання російського газу. І сьогодні, за моїми даними, на європейських ринках трохи більше як чверть російського газу. Це, з одного боку, багато, але ще кілька років тому частка російського газу була більш як 1/3. Росія на газовому ринку Європи фактично конкурує із Норвегією, яка намагається посісти перше місце”, — зазначив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram