Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 18:18
Новини: Політика
9555

Демографічні тенденції можуть зруйнувати існуючу пенсійну систему

Сучасні демографічні тенденції можуть призвести до руйнування існуючої пенсійної системи в Україні. Відповідні дані були сьогодні оприлюднені у ході презентації звіту Європейського союзу та програми розвитку ООН під назвою "Демографічні та фінансові передумови пенсійної реформи в Україні: прогноз до 2050 року", передає кореспондент ІМК.

За даними звіту, прогноз демографічної ситуації та її вплив на пенсійну

систему в Україні є невтішним: кількість платників внесків до 2050 року зменшиться на 25%, а одержувачів пенсій зросте на 8%.

"За існуючою проблеми демографічного старіння населення в Україні вже нині на 10 осіб працездатного віку припадає 4 особи пенсійного віку, а до 2050 року їх кількість наблизиться до 8 осіб. Ця ситуація ускладнюється поширенням неформальної занятості внаслідок чого лише 75% загальної кількості зайнятого населення сплачують пенсійні внески, відтак нині на 10 платників пенсійних внесків припадає в середньому 9 пенсіонерів", - наголосив директора аналітично-дорадчого центру Блакитної стрічки ЄС/ПРО ООН Марчін Свєнчіцкі.

За його словами, з такою тенденцією у 2025 році кількість платників внесків та пенсіонерів зрівняється, а до 2050 року кількість пенсіонерів перевищить кількість платників внесків на 25%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...