Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
40710

ЄСПЛ вивчає заяву України щодо анексії Криму Росією - ЗМІ

ЄСПЛ вивчає заяву України щодо анексії Криму Росією - ЗМІ

КИЇВ. 16 липня. УНН. Європейський суд із прав людини, куди Україна звернулася через анексію Росією Криму, вже досліджує обставини, викладені в заяві української сторони, повідомляє УНН з посиланням на "Радіо Свобода".

За повідомленням, враховуючи продовження негативного розвитку подій, Міністерство юстиції України разом з іншими органами далі здійснює збір і аналіз відповідної інформації для направлення доповнень до заяви.

У заяві Україна на підставі статті 33 («Міждержавні справи») Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» звинувачує Росію в порушенні цілого ряду статей цієї конвенції. Офіційний Київ стверджує, що порушення прав людини на окупованій території розпочалися наприкінці лютого 2014 року і тривають досі.

У позовній заяві Україна вказала на порушення Росією статті 1 Протоколу до Конвенції, що дає можливість вимагати компенсації матеріальної шкоди. Наразі сума заявлених збитків складає 1 трильйон 180 мільярдів гривень.

Нагадаємо, прем'єр А.Яценюк повідомляв, що Україна подала в ЄСПЛ позов щодо анексії Криму.

Раніше Президент П.Порошенко наголошував на поверненні Криму Україні.

При цьому голова Радфеду РФ В.Матвієнко заявила, що Росія не має наміру повертати Україні анексований Крим.

Водночас міністр оборони України В.Гелетей пообіцяв провести парад перемоги у Севастополі. Експерт С.Бєлашко висловив думку, що Крим можуть повернути Україні, але без Севастополя.

Як відомо, 18 березня президент РФ В.Путін підписав закон про прийняття Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Напередодні у Криму відбувся "референдум" про статус Криму після чого у Верховній Раді АРК прийняли постанову "Про незалежність Криму".

Джерело: УНН
Теги: ЄСПЛ, Крим
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram