Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 10:20
Новини: Політика
10275

Введення Візового кодексу ЄС викликало суперечки експертів

У Львівському прес-клубі відбулося засідання на тему "Громадська оцінка практики надання шенгенських віз Генеральним консульством Республіки Польща у Львові громадянам України після вступу в дію Візового кодексу ЄС". Представники громадських організацій, підприємці та юристи наголосили, що з прийняттям нового документу процедура надання віз ще більше ускладнилася: збільшилися черги, посилилося шахрайство. Тому учасники засідання, спираючись на закон і власний досвід, запропонували свої варанти вирішення проблеми, передає ІМК.

Візовий Кодекс ЄС, який запрацював в Україні 5 квітня 2010 року, суттєво змінив Угоди про спрощення візового режиму. До позитивів слід зарахувати уніфікацію умов видачі шенгенських віз, можливість зменшення візового збору для окремих країн чи категорій, надання багаторазових віз на термін від шести місяців, особливе сприяння для представників громадських організацій, прирівнення довгострокової національної візи до посвідчення на проживання і її чинність для транзиту чи інших цілей упродовж 90 днів на території інших держав ЄС, запровадження візових центрів, які надають посередницькі послуги, письмове пояснення причин відмови у наданні візи, доступність процедури апеляції.

Експерти наголосили, що найбільшими негативами Візового кодексу ЄС є невичерпний список документів, які можуть вимагати в консульстві від заявників, вимагання конфіденційної інформації, особисте подання документів від прохача.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...