Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
49215

Підприємства металургійної галузі України на межі зупинки - Федерація металургів України

КИЇВ. 28 липня. УНН. Глава Федерації металургів України Сергій Біленький заявив, що пропозиція Кабінету міністрів про підвищення плати за видобуток залізної руди загрожує зупинкою українських гірничо-збагачувальних комбінатів. Про це УНН повідомили в прес-службі Федерації металургів України.

"Згідно внесених змін до Податкового кодексу, плата за видобуток залізної руди повинна була збільшитися в 2 рази. Незважаючи на те, що це досить істотно для підприємств галузі, всі погодилися з цією ініціативою у зв'язку зі складнощами з наповнення бюджетів усіх рівнів. Однак, згідно з останніми ініціативами уряду, платежі за користування надрами зростуть в 7-10 разів, що стане непосильною ношею для залізорудних підприємств", - сказав Біленький.

За оцінками Біленького, в результаті ініціативи Кабінету міністрів витрати гірничо-збагачувальних комбінатів зростуть на $ 3 млрд на рік.

"Це вкрай негативно позначиться на господарській діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів і може привести до їх повної зупинки. Слідом ланцюжком під загрозою зупинки опиняться інші підприємства гірничо-металургійного комплексу, включаючи металургійні комбінати. В результаті це може призвести до соціальної напруги, оскільки в галузі трудяться понад 300 тисяч осіб", - зазначив Глава Федерації металургів України.
У квітні 2014 року, в результаті прийняття закону "Про запобігання фінансової катастрофи", вартість користування надрами збільшилася від 3 до 6 разів.

На думку Сергія Біленького, ініціативи уряду можуть призвести до зворотних наслідків. "Замість планованого збільшення збору податків, від зупинки підприємств ми отримаємо їх зниження", - вважає він. Також гарантовано зростання безробіття.

Як повідомлялося, Мінекономрозвитку запропонувало Кабінету міністрів змінити методику розрахунку плати за надрокористування, яка передбачає істотне підвищення ставок.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram