Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 01:30
Ексклюзив: Політика
86580

Росію чекає український синдром – політолог

Росію чекає український синдром – політолог

Місце України в російському геополітичному моделюванні провокує серед росіян постійне "українське питання"

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Росія вирішила озброїтися ідейним анахронізмом. А намагання переписати минуле неминуче провокує зіткнення з Україною. Як результат - надалі матимемо "український синдром" в самій Росії. Про це в коментарі УНН сказав російський політолог та політичний філософ Андрій Окара.

"З Україною часто так виходило, хто намагався шматувати й винищувати її, того чекала кара, не дивлячись на бажання самих українців. Ще засновники геополітики говорили на кшталт того, що Київ – ключ до геополітики. Тож для тих, хто бажає переписати своє місце в світі, не обійтися без порушення динамічної рівноваги в Україні", - зауважив А.Окара.

Політолог нагадав, що в день сотої річниці вступу Росії у Першу світову війну Президент Володимир Путін остаточно оформив нову смислову концепцію: майбутнє Росії – це її минуле.

"Така концепція – пошук легких відповідей на виклики часу. Гріх анахронізму має давно вивчену етіологію. Й усі знають, що нічим хорошим це не закінчується", - сказав експерт.

Він підкреслив, що саме у ці дні остаточно визначені усі чотири несучі колони російської моделі "повернення до раю".

"Вже давно зрозуміло, що для Володимира Путіна повернення до своєї молодості, у часи "Холодної війни" та Радянського Союзу, який був одним із центрів світоустрою, ось перша й основна несуча конструкція" - зауважив А.Окара.

Експерт продовжив, що другою опорою для Путіна є багато років популяризована теорія про Сталіна, як ефективного менеджера.

"Й ось герої з машиною часу пішли далі. У ці ж дні президент нагадав меру Москви про необхідність відродження Чудового монастиря на території Кремля. Цей монастир знаковий, він асоціюється із давніми часами зародження царизму – 16 століттям, часами двох Іванів Грозних", - нагадав А.Окара.

"Нарешті, маємо четвертий стовб. Ця тема давно відома серед екзальтованих кіл, але раніше Володимир Путін не виказував свою любов до того періоду: Перша світова війна. Знову той же заспів: "Яку велику країну втратили!", - зазначив політолог.

На його думку, маємо спробу переписування історії.

"Кожен раз Росія вставала з колін, а її вороги підступно викрадали перемоги. Все це для невибагливої публіки. Лишень "націонал-зрадники" займаються дурницями, згадуючи що за "ефективними менеджерами" російської історії йшли довготривалі кризи, коли після Івана IV була Смута, після Першої світової війни – розвал імперії, після Сталіна – хрущовські метання, після "Холодної війни" – розвал СРСР", - зауважив А.Окара.

"За словами Володимира Путіна, сказаними на Поклонній горі, Перша світова війна повинна нагадувати, до чого приводять непомірні амбіції керівників держав й політичних еліт, коли вони беруть гору над здоровим глуздом. Так от, якщо брати здоровий глузд – "злиття" "Новоросії" було би дешевим обміном на подальші розумні, без катастроф, перспективи Росії. Є ознака того, що Путін взяв паузу, визначається", - підкреслив політолог.

"Російській владі є над чим замислитися. Давно був спровокований тренд, що Україна завжди, ще з 17 століття, нібито, зсередини "розкладала", "розвалювала" Росію. В російському суспільстві "українське питання" було постійним, тільки раніше притлумлене. Тепер же воно, по завершенню операції з "Новоросією", вибухне з особливою екзальтацією. Росію чекає український синдром із невідомим наслідками", - резюмував А.Окара.

Як відомо, 2 серпня у Москві відбувся мітинг, учасники якого виступили за введення російських військ на територію України. Лідери російських націоналістів, які виступили перед мітингом, закликали до формування бригад добровольців для відправки на Донбас та вимагали у Путіна введення військ в Україну. Зі сцени учасники заявили про необхідність визволення "російського Києва".

Нагадаємо, що 1 серпня президент Росії Володимир Путін відкрив на Поклонній горі пам’ятник героям Першої світової війни. Під час офіційного відкриття він зазначив, що перемога в Першій світовій війни була вкрадена в Росії.

Також, Володимир Путін на зустрічі з мером Москви Сергієм Собяніним запропонував відновити на території Кремля Вознесенський і Чудов монастирі.

Чудов монастир був заснований в 14 столітті на місці двора ординського хана. Там перебували в ув’язненні митрополит Ісидор, який прийняв унію, митрополит Геронтій, який конфліктував із великим князем Іваном III, а також один із лідерів "не стяжателів" старець Вассіан. В монастирі зберігався "Чудовський синодик", в якому був список сотень страчених в роки царювання Івана Грозного.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...