Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
21735

У МОЗ поінформували про стан пляжів на території України

В поточному оздоровчому сезоні має діяти всього 902 пляжі та рекреаційні зони у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 847 морських (93,9 %) і 55 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро. Про це ІМК повідомили у прес-службі МОЗ.

Станом на 19 липня 2010 року працювало 738 (82 %) пляжів - 692 на морському та 46 на річковому узбережжі.

За якістю морської і річкової води постійно проводиться лабораторний контроль. 5,9 % (25) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на річкову воду - 10,4 % із 67 досліджених проб (морська вода - 4,8 % із 352).

У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином. В Автономній Республіці Крим всього нараховується 338 пляжів. Працювало 316 пляжів, решта - не відкриті, не мають на даний час дозвільних документів. Закрито 4 пляжі: 1- у м. Судаку (пляж санаторію ВВС), у селах Рибачому, Малореченському, Сонячногірському в районі м. Алушта (загально-селищні пляжі). Залишаються закритими 4 пляжі у м. Ялта (пляжі "Готель "Ореанда", "Приморський", "Боулінг-лето" ТОВ "Центр Інвест", туристично-оздоровчої компанії "Левант") як превентивний захід через невідповідність води стандартам у річній воді, яка тече до моря. Купання на них заборонено. У Донецькій області на цей період працює 18 пляжів, з них 10 - морських. Решта пляжів залишається не відкритими через оформлення дозвільних документів. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 1 пробі морської води з пляжу "Готель "Турист" у м. Маріуполь, який не відкривався.

У Запорізькій області з 332 пляжів (316 морських і 16 річкових) за звітний період працювало 253 (76,2 %) пляжі, з них 237 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 49 проб води (37 морської і 12 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 2 пробах річкової води з рекреаційної зони Комунарського району м. Запоріжжя на р. Дніпро (пляжі санаторію "Волна" і санаторію- профілакторію "Джаз"). Наразі пляжі знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 9 пляжів (6 морських і 3 річкових). За звітний період працювало 7 пляжів, з них 6 морських та 1 річковий. Залишається закритим пляж у м. Первомайськ та закрито пляж у м. Миколаїв (через невідповідність води стандартам). Досліджено 13 проб води. Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах річкової води - з міського пляжу м. Первомайськ, з пляжу "Стрілка" у м. Миколаїв.

В Одеській області з 21-го діючого пляжу за звітний період працюють 19 морських пляжів в місті Одеса та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж - "Чорноморка" у Одесі та 1 річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу) та 2 пляжі: "Куротний" та "Золотий берег" у Одесі через невідповідність води стандартам.

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 158 пляжів (145 морських і 13 річкових). Працює 110 пляжів (100 морських та 10 річкових), решта не мають дозвільних документів на відкриття. У м. Севастополь працюють 6 пляжів (4 пляжі та 2 зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Закрито 2 пляжі - "Омега" (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу), "Хрустальный" (через невідповідність води стандартам).

У м. Київ на цей період працюють 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро. 7 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Офіційно відкрито 4 пляжі - "Дитячий" у Гідропарку Дніпровського району, "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району, "Райдуга" і "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі. Закрито 1 пляж "Сонячний" на озері "Сонячне" у Дарницькому районі через невідповідність води стандартам.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram