Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
57900

Кримський криза несе в собі загрозу національній безпеці - експерт

КИЇВ. 20 серпня. УНН. У зверненні України до Міжнародного суду ООН щодо фінансування Росією тероризму на Сході, не варто оминати проблему анексованого Криму, оскільки "ці два трагічних явища нашого суспільства" тісно пов'язані між собою. Таку думку в своєму блозі висловив Директор Кримського експертного центру Олексій Стародубов, коментуючи заяву Міністра юстиції України про підготовку позову до Міжнародного Суду ООН, повідомляє УНН.

За словами експерта, саме відсутність виразної реакції з боку України на ситуацію в Криму багато в чому і призвело до тяжких наслідків на сході України.

"Варто згадати, що незаконна модель "самовизначення громадян через місцевий референдум" була вперше відпрацьована нашими сусідами саме в Криму, вторгнення на територію України «зелених чоловічків» також вперше відбулося в Криму, нарешті, відкрите порушення норм міжнародного права щодо цілісності нашої держави і забезпечення безпеки у нас на території знову ж таки відбулися в Криму", - відзначив Олексій Стародубов.

Він також вважає, що економічні наслідки "мовчання" України щодо кримського кризи несе в собі загрозу національній безпеці.

"Претензії, які можуть пред'явити інвестори кримських проектів до нашої держави, можуть запросто призвести до дефолту України. При цьому розраховувати на підтримку західних партнерів в комерційних спорах безглуздо, так як на відміну від нашого порівняно молодого суспільства, там право власності священне протягом багатьох століть", - говорить Директор Кримського експертного центру.

Крім того, Олексій Стародубов додав, що аргументи з боку державних структур щодо форс- мажора в Криму вже не витримують критики не те, що в міжнародному комерційному арбітражі, але навіть в українських судах.

Нагадаємо, як раніше повідомляв УНН, Україна досі не подала позов до РФ до Міжнародного Суду ООН.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram