Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
24660

Вітчизняна фармкомпанія заявила до ГПУ про вчинення злочинів міністром охорони здоров’я

КИЇВ. 5 вересня. УНН. Вітчизняна фармкомпанія ТОВ "Валартін Фарма" подала до Генеральної прокуратури України заяву про вчинення злочинів міністром охорони здоров’я О.Мусієм, в якій наголошує на грубих порушеннях вимог чинного законодавства, а також перевищенні службових повноважень. Про це УНН повідомили в прес-службі фармкомпанії.

Зокрема, в прес-службі зазначили, що ТОВ "Валартін Фарма" вже оскаржує правомірність наказу № 581, який був незаконно підписаний О. Мусієм 20 серпня поточного року щодо створення комісії задля безпідставної перевірки законності реєстрації препарату проти гепатиту С "Альфапег".

"Однак, враховуючи той факт, що при виданні зазначеного наказу (№ 581) міністр охорони здоров’я грубо порушив вимоги чинного законодавства, перевищивши надані йому службові повноваження, чим заподіяв істотну шкоду інтересам ТОВ "Валартін Фарма" та інтересам держави, компанія звернулася із відповідною заявою про злочин до Генеральної прокуратори України. У заяві про злочин наголошується на тому, що міністр, згідно вимог діючого законодавства, не мав законних підстав призначати згадану перевірку без подання заяви на перевірку від ДП "Державний експертний центр МОЗ" та без відповідного дозволу Кабінету міністрів України. З цього випливає, що О. Мусій, підписавши наказ № 581, явно перевищив свої службові повноваження, чим порушив ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України", - повідомили у прес-службі.

Крім того, за словами прес-служби ТОВ "Валартін Фарма", О. Мусій, зловживаючи службовим становищем та перевищивши свої службові повноваження, зобов’язав комісію провести не лише перевірку дотримання норм законодавства при реєстрації "Альфапегу", але й перевірку його виробництва ТОВ "НВК Інтерфармбіотек".

"Оскільки проведення перевірки виробництва медичних препаратів відноситься до виключної компетенції Держслужби України з лікарських засобів, О. Мусій перебрав на себе повноваження зазначеної служби, порушивши ч.1 ст. 365 КК України Кримінального кодексу України. Крім того, до складу комісії, створеної наказом, були незаконно включені такі особи, як Д. Шерембей, В. Ткачук, Д. Коваль. Цим було порушено установлений порядок залучення громадськості для розгляду питань, що належать до компетенції МОЗ. Тим самим О. Мусій вийшов за межі наданих йому службових повноважень", - наголосили у фармклмпанії.

Також у заяві про злочин ТОВ "Валартін Фарма" окремо наголошує на тому, що через включення до складу комісії осіб, які не могли бути залучені до такого виду перевірок, відбулося розголошення та недобросовісне комерційне використання реєстраційного досьє препарату "Альфапег", що спричинило істотну шкоду інтересам компанії та її діловій репутації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram