Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
17235

В сфері держзакупівель України залишаються ризики щодо корупції – Мін'юст

КИЇВ. 9 вересня. УНН. Не дивлячись на ухвалену в квітні 2014 року нову редакцію Закону про державні закупівлі, чиновники, які їх проводять, мають можливості займатися корупцією. Про це під час круглого столу "Концепція запровадження електронних тендерів у систему державних закупівель в Україні" сказав міністр юстиції України Павло Петренко, передає УНН.

"Протягом 20 років державні закупівлі асоціювалися з непрозорістю, лобізмом. За останні 4 роки це явище носило масовий характер. Близько 75% бюджетних асигнувань, які виділялися на державні закупівлі, розкрадалися. Мова йде про 150 мільярдів гривень на рік. Попередня влада вивела всі державні підприємства з процедури державних закупівель. Щоб поліпшити ситуацію в сфері держзакупівель, ми приймали новий Закон", - розповів Петренко.

Але, за його словами, навіть після прийняття в квітні 2014 року нової редакції Закону про державні закупівлі в чиновників залишилися можливості для корупції.

"Основний недолік цього закону в складні бюрократичній процедурі закупівлі, він фіксує паперову процедуру, що дає можливість впливу чиновника на процедуру. Наші чиновники вміють добре все обкладати паперами, і наслідки від цього не на користь держави. Тож залишається ризик корупції, адже не змінились і чиновники середнього рівня. Вони не мають мотивації працювати чесно", - зазначив Петренко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram