Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 01:55
Новини: Економіка
25485

"Перша приватна броварня" залучила інвестиції ЄБРР

КИЇВ. 9 вересня. УНН. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) стане основним джерелом акціонерних інвестицій для компанії "Перша приватна броварня" – незалежного українського виробника пива, що знаходиться у Львові. 10 мільйонів доларів США будуть спрямовані на поповнення власних оборотних засобів компанії та капітальні витрати, повідомляє УНН.

"Ця інвестиція з боку ЄБРР та інших існуючих акціонерів, створює нові можливості для розвитку нашої компанії: ми збільшимо оборотний капітал та запустимо нову пакувальну лінію", – відзначив засновник та головний акціонер "Першої приватної броварні" Андрій Мацола.

"Ми високо цінуємо підтримку з боку ЄБРР, головного міжнародного фінансового інвестора в Україні. Таке партнерство створює основу для стабільного розвитку нашого бізнесу", - додав він.

"ППБ працює з нами з 2008 року, коли на виробництві компанії було впроваджено низку конструктивних інновацій у сфері енергозбереження в контексті нашої Програми підвищення енергоефективності України. "Перша приватна броварня" є еталоном прозорості та зразком європейського ставлення до бізнесу. ЄБРР та інші українські і міжнародні акціонери раді підтримати розвиток і зростання цього перспективного українського підприємства", – зазначив у свою чергу директор ЄБРР в Україні Шевкі Акунер.

Довідка УНН: "Перша приватна броварня" була створена в 2004 році родиною Андрія Миколайовича Мацоли і залишалася виключно сімейним бізнесом до січня 2012 року.

У 2012 році відбулося злиття компанії з ПБК "Радомишль", який належав міжнародній групі OASIS CIS, що спеціалізується на виробництві пива та безалкогольних напоїв у 6 країнах. 30% акцій OASIS CIS належать Європейському Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) i німецькому пивному концерну Oettinger. Контрольним пакетом OASIS CIS володіють 4 керуючих партнера компанії – громадяни США, Ізраїлю, Великобританії та Росії.

У результаті злиття "Перша приватна броварня" сьогодні здійснює управління 2-ма пивзаводами – у Львові та в Радомишлі сумарною потужністю 2 млн гл пива в рік. Найбільшим акціонером компанії та її СЕО є українець Андрій Мацола, другий за величиною пакет належить ЄБРР. Решта акцій розподілені між концерном Oettinger і керуючими партнерами групи OASIS.

ЄБРР - найбільший фінансовий інвестор в Україні. Станом на 1 липня 2014 банк інвестував майже € 9.2 млрд (11.5 млрд долл США) через впровадження 329 проектів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...