Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 лютого 2019 15:09
Новини: Економіка
22920

Роботу Зміївської ТЕС призупинили до 1 жовтня

Роботу Зміївської ТЕС призупинили до 1 жовтня

КИЇВ. 11 вересня. УНН. Роботу Зміївської ТЕС призупинили до 1 жовтня у зв'язку із ситуацією що складається з паливозабезпеченням та наявним обсягом вугілля на складах. Про це УНН повідомили у прес-службі ПАТ "ЦЕНТРЕНЕРГО".

"У зв'язку з проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей склалася критична ситуація з паливозабезпеченням енергогенеруючих компаній теплових електростанцій України. Крім того, у зв'язку з бойовими діями на території Донецької та Луганської областей відбулись численні руйнування та ушкодження електричних мереж та інфраструктури, майна та обладнання вугледобувних підприємств, транспортної інфраструктури, що в свою чергу обмежує повноцінне функціонування гірничодобувного комплексу регіону та відвантаження вугілля на теплові електростанції. У зв'язку із ситуацією що складається з паливозабезпеченням та наявним обсягом вугілля на складах ТЕС, за узгодженням з системним оператором, з 11.09.2014 по 01.10.2014 припиняється виробництво електричної енергії на Зміївській електростанції", - йдеться у повідомлені.

У зазначений період буде проводитися накопичення складських запасів палива для сталої роботи протягом осінньо-зимового періоду 2014-2015 років. На даний момент йде пошук шляхів диверсифікації постачальників енергетичного палива, включаючи зарубіжних (ПАР, Бразилія, Чилі та ін.).

"Враховуючи, що зупинка ТЕС має тимчасовий характер, Товариство не планує скорочувати персонал. Натомість розроблені заходи пов’язані зі збереженням персоналу протягом періоду скорочення відпуску електроенергії та товарної продукції. Під час зупинки ТЕС та знаходження її в резерві будуть вжиті всі технічні заходи щодо збереження працюючого та резервного обладнання енергоблоків та підрозділів, які забезпечують життєдіяльність ТЕС. Крім того будуть проводитись ремонтні роботи відповідно до графіку", - зазначили у повідомлені.

"В умовах повної зупинки станції витрати на підтримання її життєздатності, т.зв. умовно-постійні витрати, формуватимуться у вигляді витрат на оплату праці, витрат електроенергії на власні потреби ТЕС, витрат на ремонтні матеріали і т.д. З метою компенсації цих витрат на період накопичення вугілля керівництво компанії звернулося до Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НКРЕ з проханням встановити додатковий платіж. Що стосується пускових витрат то, відповідно до діючих Правил енергоринку, вони будуть відшкодовані Товариству у повному обсязі", - додали у ПАТ.

Нагадаємо, ще 5 вересня повідомлялося, що запасів вугілля на складах ТЕС вистачить на 20 днів.

За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Зюкова, українським ТЕС для нормального проходження осінньо-зимового періоду потрібно 3,5 млн тонн вугілля.

На сьогодні запаси вугілля на ТЕС складають 2,1 млн тонн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...