Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Культура
175890

Кончаловський відмовляється від "Оскара"

КИЇВ. 27 вересня. УНН. Відомий російський режисер Андрій Кончаловський попросив голову Російського оскарівського комітету Володимира Меньшова не розглядати його фільм "Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина" в якості кандидата на висунення на премію "Оскар" у категорії "Найкраща стрічка іноземною мовою". Про це повідомляє УНН із посиланням на російські ЗМІ.

Російський оскарівський комітет планує обрати свого кандидата на "Оскар" у неділю, 28 вересня. У листі до Меньшова Кончаловський написав, що не знав про висунення своєї картини для розгляду Оскарівським комітетом, та хоче відкликати фільм через особисті та суспільні причини.

"Останніми роками я досить різко критикував Голлівудізацію російського ринку і згубний вплив комерційного американського кіно на формування смаків і пристрастей наших глядачів. У зв'язку з цим боротися за володіння премією Голлівуду мені здається просто безглуздим", — йдеться в листі Кончаловського.

Крім того, за словами режисера, "Оскар" є переоціненою премією, яка створює ілюзію світового визнання. "Саме формулювання категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" має викликати сміх у кіномитців світу, по суті, є сегрегацією світового кінематографа від англофонного світу, що, по-моєму, є віджившою свій вік ідеєю Заходу про своє культурне домінування", — заявив Кончаловський.

На його переконання, сучасний світ визначає розвиток кінематографа фільмами з Азії, Латинської Америки, Далекого Сходу та Росії. Автор не виключає, що в майбутньому буде створена номінація "Фільм англійською мовою".

Нагадаємо, як повідомляв УНН, на початку вересня Андрій Кончаловський отримав приз 71-го Венеціанського кінофестивалю "Срібний лев" за фільм "Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина". У картині автор хотів показати життя колишнього російського селянства і зрозуміти, за що його можна любити. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram