Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33435

ЦВК планує зобов’язати деякі ОВК провести повторний підрахунок голосів – М.Охендовський

ЦВК планує зобов’язати деякі ОВК провести повторний підрахунок голосів – М.Охендовський

КИЇВ. 30 жовтня. УНН. У Центральної виборчої комісії є підстави зобов’язати окружні виборчі комісії провести повторний підрахунок голосів на окремих виборчих дільницях черех суперечливі дані. Про це сьогодні сказав на брифінгу голова ЦВК Михайло Охендовський, передає кореспондент УНН.

"У ЦВК зараз є підстави зобов’язати відповідні окружні виборчі комісії провести повторний підрахунок голосів виборців на окремих виборчих дільницях, щодо протоколів яких у нас є суперечливі дані. З одного боку комплект протоколів поданий ОВК, той комплект, на підставі якого ми встановили підсумки голосування в межах відповідних округів. З іншого боку, абсолютно інші за змістом протоколи ДВК подані до ЦВК кандидатами в народні депутати, які балотуються в цих округах", - зазначив він.

Водночас М.Охендовський не став називати номери округів, щоб це повідомлення було розцінене як спроба тиску на членів окружних виборчих комісій до моменту прийняття рішення ЦВК.

"Перше з таких рішень ми плануємо ухвалити вже сьогоднні ввечері. Але я запевняю, що в кожному разі, коли нами будуть виявлені розбіжності між протоколи ДВК, ЦВК рішеня про повторний підрахунок голосів на виборчих дільницях буде приймати неодмінно", - сказав він.

Голова Центрвибочкому уточнив, що такий повторний підрахунок проводиться винятково окружною вибрчою комісією з запрошенням на засідання членів відповідних дільничних комісій у присутності спостерігачів, кандидатів на пост народних депутатів та інших осіб, присутність яких передбачена законом.

Нагадаємо, на скандальному 52-му окрузі в Донецькій області, куди входять міста Дзержинськ та Дебальцеве, зафіксовано чимало порушень виборчого законодавства. Зокрема, зафіксовано як члени дільничної комісії в Дебальцевому пакували та опечатували бюлетені невідомого походження з голосами на користь “регіонала” Ігоря Шкірі. Наразі кандидати в народні депутати України вимагають визнати недійсними протоколи 30 ДВК.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram