Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
46155

Кожен український лікар буде військовозобов'язаним запасу - В.Лазоришинець

Кожен український лікар буде військовозобов'язаним запасу - В.Лазоришинець

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Кожен український лікар буде військовозобов'язаними запасу, а у разі мобілізації у військовий час не виключено, що будуть створені окремі військові медичні фази. Про це у коментарі журналістам під час передачі гуманітарної допомоги зазначив в.о. міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець, передає кореспондент УНН.

"Кожен лікар буде військовозобов'язаними запасу. А якщо потрібна буде мобілізація у військовий час, то ми, може, будемо мати свою військову професію і своє визначення в бойових діях із забезпечення медичної допомоги... Коли країна вимагає мобілізації, то всі ми є військовозобов'язаними. Медики повинні готуватися до цього", - розповів В.Лазоришинець.

Він розповів, що раніше практично у кожному медичному закладі України були військові кафедри. А нині таких медуніверситетів в Україні є тільки три - у Тернополі, Запоріжжі і Харкові.

"На сьогодні визначено, ще три виші, в яких буде отримано військові кафедри. Нагадаю, що нещодавно РНБО ухвалило рішення про те, що у кожному медичному виші військові кафедри будуть створені із 1 січня 2015 року", - додав він.

В. о. міністра зауважив, що підтримує розробку військово-медичної доктрини.

"Ми спільно із Адміністрацією Президента і Національною академією медичних наук були співрозробниками цієї військово-медичної доктрини і тому ми її підтримуємо абсолютно", - підкреслив він.

В.Лазоришинець також зазначив, що є два види армійського забезпечення країни - контрактна система і позаблокова, внутрішня система.

"Думаю, ми будемо ближче до позаблокової системи організації оборонних заходів",- додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, МОЗ України спільно з Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства щодо військового обов’язку у частині визнання усіх медичних працівників військовозобов’язаними.

Також нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України на базі госпіталів для ветеранів війни створює потужну систему для медичної та психологічної реабілітації українських бійців.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram