Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
39525

Терористи фальшивими гривнями намагатимуться дестабілізувати фінансову систему України - НБУ

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Національний банк України з приводу інформації про те, що проросійські терористи на Донбасі планують організувати друк підроблених банкнот національної валюти України – гривні, яку оприлюднили ЗМІ з посиланням на заяву на радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, наголосив, що дії терористів мають на меті дестабілізацію фінансової системи України, повідомляє УНН.

Відповідно до офіційної позиції НБУ щодо заявлених представниками ДНР планів друку підроблених банкнот гривні, "що наміри терористів мають на меті дестабілізувати фінансову систему України, підірвати довіру населення України до національної валюти та завдати шкоди банківській системі держави".

"Офіційно заявляємо, що згідно з законодавством України Національний банк України монопольно здійснює емісію національної валюти України та організує готівковий грошовий обіг. Згідно з Законом України "Про Національний банк України" випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються. Виготовлення з метою введення в обіг або введення в обіг підроблених грошових знаків тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства України. Що стосується української гривні, то вона має високий рівень захисту від підробок, оскільки Національний банк України володіє усіма сучасними технологіями щодо виготовлення грошових знаків", - наголосили у НБУ.

За словами представників фінрегулятора, наявні на банкнотах гривні елементи захисту дозволяють гарантовано виявляти підроблені грошові знаки, як під час автоматизованого оброблення готівки з використанням спеціального обладнання, так і при уважному візуальному контролі без застосування спеціальних детекторів.

"У разі сумніву щодо справжності та банкнот громадяни повинні звертатися в будь-який банк для проведення досліджень відповідним територіальним управлінням Національного банку. За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості та передаються уповноваженим працівникам Міністерства внутрішніх справ України для проведення відповідних розслідувань", - резюмували у НБУ.

Як повідомлялося, у понеділок, 17 листопада, в ефірі програми «Шустер Live» на Першому національному радник глави міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що, за його даними, російські та проросійські терористи на Донбасі вже завозять з Росії обладнання для друкування гривні.

Водночас у СБУ не підтвердили інформацію про завезення бойовиками на територію східної України обладнання для друку фальшивих грошей.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram