Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
24270

У полоні терористів на Сході залишаються 376 осіб – військові, добровольці та журналісти - В.Вовк

У полоні терористів на Сході залишаються 376 осіб – військові, добровольці та журналісти  - В.Вовк

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Наразі у полоні терористів на сході України залишаються 333 військових, 41 доброволець та 2 представника ЗМІ. Про це в інтерв'ю газеті "Сегодня" повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк, передає УНН.

"Створений за дорученням президента Міжвідомчий центр, який очолив заступник голови СБУ Віталій Яловенко, покликаний зосередити всю інформацію в одних руках. На підставі даних Міноборони, МВС, НГУ, ДПС, СБУ був підготовлений єдиний список, куди увійшло 2027 прізвищ. Це люди, про яких офіційно заявили рідні та близькі. І тепер ситуацію вдалося виправити, а роботи надати системний характер", - розповів він, додавши, що загалом з цього списку вдалося знайти і звільнити близько тисячі чоловік.

Начальник ГСУ СБУ також зазначив, що українських полонених обміняли на 199 бойовиків, взятих під варту.

"Це підозрювані в тероризмі, диверсіях, які вчинили злочини, пов'язані з такого роду діяльністю. Запобіжний захід 15-ти змінена на домашній арешт", - уточнив він.

Щодо національної приналежності затриманих і заарештованих бойовиків В.Вовк зауважив, що є громадяни України, Росії (із загальної кількості - 12 осіб), інші національності (узбеки, татари, башкири).

При цьому щодо формули обміну "Всіх на всіх" начальник ГСУ СБУ зауважив, що, на його думку, це "єдино правильний, оптимальний варіант".

Нагадаємо, обмін полоненими між представниками самопроголошених Донецькій (ДНР), Луганській народними республіками (ЛНР) і українською стороною був передбачений меморандумом, підписаним у Мінську.

Спочатку, меморандум передбачав обмін полоненими за формулою «всіх на всіх», проте трохи пізніше обмін став здійснюватися в кілька етапів - "50 на 50", "30 на 30" тощо. Починаючи з підписання першого мінського угоди, сторони конфлікту неодноразово проводили обмін полоненими.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram