Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
24930

До кризи з препаратами гемодіалізу в столиці призвела недолуга політика міських можновладців - В.Лазоришинець

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Міністерство охорони здоров'я готове звернутися до Кабміну із проханням виділити необхідні кошти із державного резерву для закупівлі препаратів для проведення гемодіалізу у Києві. Про це під час передачі гуманітарної допомоги повідомив в.о. Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець, передає кореспондент УНН.

Він розповів, що кошти для проведення гемодіалізу були закладені у місцевому столичному бюджеті, однак на сьогодні з невідомих причин вони відсутні.

"Недолуга бюджетна політика наших міських можновладців призвела до того, що люди, які повинні фінансуватися із міського бюджету, залишилися без ліків. Виявили, що не вистачає коштів на закупку медикаментів (для гемодіалізу - ред.)... Куди вони поділися - не можу сказати, але ми зараз готові виходити до Уряду і просити, щоб уряд знаходив шляхи, як вирішити це питання", - розповів він.

В.Лазоришинець зазначив, що як тільки столичні чиновники звернулися із цією проблемою, МОЗ одразу запропонував варіант її вирішення.

"Ми попросили надати розрахунки: скільки є пацієнтів, скільки треба коштів на гемодіаліз та й ще й на інсулін, на який теж, як виявилося, у них немає коштів.

А ми, у свою чергу, готові звернутися до Уряду", - сказав в.о. міністра.

Він додав, що на ці потреби попередньо потрібно від 50 до 100 млн грн.

"Мова йде про борги, які були ще з минулих років і які зараз вимагаються від Уряду розрахуватися за місто Київ. Сума йде від 50 до 100 млн грн", - зазначив В.Лазоришинець.

Він розповів, що подібна ситуація була і в Харкові. Втім, проблему вирішили цивілізовано.

"Коли Харків звернувся з цією проблемою (проблемою гемодіалізу для переселенців - ред.), ми виділили також для них кошти. Потім чиновники підрахували, скільки затрачено коштів на тимчасово переміщених осіб і подали на Уряд ці розрахунки. Тоді Уряд виділив кошти із резервного фонду і це питання було цивілізовано вирішено", - розповів В.Лазоришинець.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, В.Лазоришинець підтримав розробку військово-медичної доктрини.

Також нагадаємо, що МОЗ на базі госпіталів для ветеранів війни створює потужну систему для медичної та психологічної реабілітації українських бійців.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram