Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
25800

У МОЗ хочуть децентралізувати держзакупівлі ліків

КИЇВ. 19 листопада. УНН. В.о. міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець розповів, що підтримує ідею проведення державної закупівлі ліків і медичних приладів децентралізовано, передає кореспондент УНН.

"МОЗ позитивно ставиться до цих ініціатив", - зазначив він.

В.Лазоришинець розповів про практичну площину втілення цієї ідеї.

"На мій погляд це повинна бути або окрема агенція, яка закупатиме ліки, і вона може бути створена при Мінекономіки. Чи це буде, як у деяких країнах, електронна біржа, коли ніхто не знає, хто в кого купує, але знає ціну", - зазначив він.

В.о. міністра зауважив, що дане питання прописане і в коаліційній угоді у розділі щодо медичної реформи .

"Ще у червні у ВР я вперше вніс пропозицію, що з МОЗу треба вивести ці закупівлі (із компетенції МОЗ - ред.). Бо це не міністерство економіки. Ми маємо вести лише політику, що треба закуповувати і контролювати якісне надання медичної допомоги", - додав В. Лазоришинець.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами в.о. міністра охорони здоров’я В. Лазоришенця, до кризи з препаратами гемодіалізу в столиці призвела недолуга політика міських можновладців. Він також зауважив, що МОЗ проситиме уряд знайти шляхи вирішення цієї проблеми шляхом виділення коштів з держрезерву.

Крім того, нагадаємо, що проектом коаліційної Угоди, запропонованого Президентом України, передбачена децентралізація державних закупівель ліків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram