Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Культура
44865

До "Шоколадного будинку" повернули автентичні меблі

До "Шоколадного будинку" повернули автентичні меблі

"Шоколадний будинок"

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Близько 30 одиниць автентичних меблів повернули до "Шоколадного будинку". Про це під час брифінгу повідомила директор Департаменту культури КМДА Діана Попова, передає кореспондент УНН.

Вона також повідомила, що найближчим часом до "Шоколадного будинку" повернуть кабінетний стіл і буфет.

"Наразі ми повернули все, що віднайшли. Усі меблі нам повернув музей театрального, музичного та кіномистецтва України, де вони зберігалися з 1974 року. Усі меблі потребують реставрації. Багато меблів зараз зперебувають у приватних колекціях, про які ми просимо киян нас повідомляти", - сказала Д.Попова.

У свою чергу, генеральний директор Київського національного музею російського мистецтва, до якого входить "Шоколадний будинок", Юрій Вакуленко зазначив, що тут планують створити музей декоративно-прикладного мистецтва і скульптури.

"289 скульптур XIX-XX століття зберігаються в наших фондах, оскільки не маємо місця, де їх виставляти. В Україні не вистачає музеїв, де демонструють домашній затишок, душевну обстановку. Це буде маленький Ермітаж. Де ми виставимо скульптури, канделябри, підсвічники, вази", - зазначив Ю.Вакуленко, додавши, що наприкінці року уже розпочнуть працювати над експозицією дворянського посуду у двох залах "Шоколадного будинку".

На реставрацію меблів гроші у бюджеті не передбачені, тож музейники сподіваються на меценатів.

Довідка УНН: "Шоколадний будинок" з'явився у Києві на Печерську у 1901 році - це особняк лісопромисловця, мільйонера і мецената Семена Могилевцева. У радянські часи будинок переходив із рук у руки. В ньому квартирували урядовці та науковці. Він був у віданні НКВС, тут було розташоване Всесоюзне товариство культурних зв'язків із закордоном. Тривалий час працював міський Палац одружень...У 2009 році будинок було передано у відання Київського національного музею російського мистецтва, а у 2012 його перейменовано у Мистецький центр "Шоколадний будинок" на правах структурного підрозділу музею.

Джерело: УНН
Теги: Київ
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram