Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Культура
27480

Палац на Тернопільщині хочуть включити в спадщину ЮНЕСКО

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Палац графа Бадені, що у смт. Коропець Монастириського району Тернопільської області, може стати центром молодіжної дипломатії. З відповідною ініціативою Тернопільська обласна державна адміністрація звернулася до представників української діаспори за кордоном і фонду Богдана Гаврилишина, який є вихідцем з Коропця. Про це повідомив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра, передає УНН з посиланням на прес-службі ОДА.

За його словами, на території Тернопільщини знаходиться понад 30% історичних пам’яток України. Однак поки що цей ресурс ще не задіяний повністю. Тому розвиток історичної індустрії є пріоритетом для області.

“Зараз ми займаємося популяризацією замків і палаців, — констатував Леонід Олексійович. — Одні з них в кращому стані — Збаразький замок, Вишнівецький палац. Однак є пам’ятки у критичному стані, зокрема це палац графа Бадені у смт. Коропець. Внаслідок протікання даху почалося руйнування об’єкту. Загалом, рішення про початок реконструкції даху варто було приймати ще років десять тому”.

За словами заступника, на 51-й сесії Тернопільської обласної ради депутати прийняли рішення про виділення коштів на проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт у палаці графа Бадені. Наразі триває підготовка проектно-кошторисної документації.

За оцінками фахівців, на реконструкцію палацу загалом потрібно близько 18 млн. гривень.

“Є ідея включення об’єкту в спадщину ЮНЕСКО. Однак це потребує значних коштів на підготовку проектної документації”, — зазначив заступник голови ОДА.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram